on nyt sitä luokkaa, että saadaan tottua toisten puolueiden raivonpuuskiin ja hyökkäyksiin puoluettamme ja sen puheenjohtajaa kohtaan. Tämä on tuttu tilanne vuosikymmenten ajoilta Smp:n historiassa. Pidetään pää kylmänä ja nautitaan olemassaolostamme sekä muistetaan se, että sama mitä puhutaan, kunhan vain puhutaan. Sillä nollasta ei kukaan puhu mitään. Siis, emme ole nollia! Olemme PERUSSUOMALAISIA! Olkaamme ylpeitä perussuomalaisuudestamme!
Peruskannatus
seles
4211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
lopuksi kävikään?
Kuinkas SMP:n sitten. 22.4.2009 klo 16.51 lopuksi kävikään? " Pistetään vaan vaihde vitoselle ja isosiiva päälle ja antaa nyt rytistä. Katsotaan sitten, kuinka äijien kävi. Suotta siinä etukäteen vikiset.
Kun vähentää luvusta halla-aholaisten äänet, niin jäljelle jäävä "peruskannatus" on maksimissaan puolet saadusta äänisaaliista.
Näissä Maria Lohelan (turkulainen PS-valtuutettu) blogin linkeissä Soini saa huutia konsanaan enemmän kuin missään muualla. Siaksi haukkuminen tuntuisi melkein kehumiselta näiden linkkiblogistien ivailun rinnalla: Antti Rantakokko Antti Valpas Freddy Van Wonterghem (uusi 5.4.09) James Hirvisaari (uusi 5.4.09) Jani Karhapää Jiri Keronen Johannes Nieminen Jukka Auranen Jussi Halla-aho Manu J. Vuorio Matias Turkkila Octaviuksen ajatuksia Oikotieto Olli Immonen Rami Lehto Teemu Lahtinen Torsti Äärelä Veli-Pekka Kortelainen (uusi 5.4.09)