Kemiahehkutus on idioottimaista

Siis väitättekö, ettei Venäjän presidentti hoitaisi maansa asioita siten kuin nyt Suomessa hoiti, jos hänellä olisi henkilökohtainen kemiaprobleema johonkin Haloseen. Stubbi mokas pahan kerran mollaamalla toisen valtion päämiestä niin pikkumaiseksi tekijäksi, että antaisi henkilökohtaisen kemian vaikuttaa maansa asioiden hoitoon. Ilmeisesti Suomen presidentti pelaa vaan niiden kanssa, joista hän erikoisesti tykkää, mutta sehän ei ole valtiomiesmäistä. Luonnonlapsena en usko tämmöseen nyt väitettyyn kemiaan pätkän vertaa oikeiden valtiomiesten keskuudessa. Minä en ainakaan halua, että meidän presidentti yrittää mitään mielinkielinkemiaa kehenkään toisen maan presidenttiin. Sanoisin, että kyllä Venäjän presidentillä kritiikki pelaa, hän oli vaan kohtelias vieras.
3268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suuren maan suuri diktaattori liittoutuu vaikka itsensä Pää-Perkeleen kanssa , jos tästä liitosta on luvassa hyppysellinenkin Lisää Valtaa. Tarja Halonen ei ole oppinut eikä tulekaan oppimaan Korkeimman vallankäytön raadollisuutta ja itse-vallan-riittoisuuttakaan. Miksiköhän vähäisimpienkin Saksan pikkuruhtinasten linnojen pronssikanuunoissa lukee mahtavasti : " Ultima Ratio Regio " ? Haloselta on näköjään jäänyt ainakin nimimerkin kirjoittama kirjanen " Ruhtinas " lukematta. Ei valtapolitiikassa tunnelmoida kemialla ! Hitlerille kelpasi vallan oivallisesti suurpolitiikan konjunktuurien sanellessa liittolaisiksi vapaamuurari Risto Ryti , ääri-islamilainen Jerusalemin Suurmufti taikka aikamme julmin barbaari ja peto , gruusialainen hevosvaras Josif Dsugasvili. Ei siinä haisteltu henkilökemian perään , kun konmjakkikauppias Ribbentropp möi bolshevikkirosvoille itäisimmän Euroopan reunavaltiot elokuussa 1939. Tarja Halonen ei ole ikinä kasvanut valtiomiesten mittoihin. Tarkoitan näillä tässä Indira Gandhia , Golda Meiriä , Margaret Tahtcheria etc. ja etc. unohtamatta kuningatar Viktoriakaan. Tämä viimeinen suuren vallan vallasrouva hallitsi aikansa siuurinta meri-imperiumia laivastoineen. Siellä ei aurinko koskaan laskenut.

Äänestä
  • Joo, ja venäläisethän tykkää Halosesta kuin hullu puurosta, niin varmaan. Minusta kansalaisten aliarvioiminen on presidentin propagandassa ja nyt myös ulkoministeriössä ja ulkomaankauppaministeriössä saanut sietämättömät mittasuhteet. Eikä se ole Venäjän presidentinkään etu, jos hänet nyt omassa maassaan mielletään ihastuneet suunnattomasti kemialliseti Tarja Kaarina Haloseen (lypsäjän näköinen ja moukkamainen käytös). Minusta kemiapuheet pitää lopettaa heti, HETI. Nyt ei Obamakaan uskalla tulla, kun hän pelkää, että hänestä aletaan kanssa juoruta, että hän tykkäis henkilökohtaisella kemialla ihan Halosen kaltaisesta naisesta. Nyt hän ei tuu.

    Äänestä

  • Helinä-keiju3 kirjoitti:

    Joo, ja venäläisethän tykkää Halosesta kuin hullu puurosta, niin varmaan. Minusta kansalaisten aliarvioiminen on presidentin propagandassa ja nyt myös ulkoministeriössä ja ulkomaankauppaministeriössä saanut sietämättömät mittasuhteet. Eikä se ole Venäjän presidentinkään etu, jos hänet nyt omassa maassaan mielletään ihastuneet suunnattomasti kemialliseti Tarja Kaarina Haloseen (lypsäjän näköinen ja moukkamainen käytös). Minusta kemiapuheet pitää lopettaa heti, HETI. Nyt ei Obamakaan uskalla tulla, kun hän pelkää, että hänestä aletaan kanssa juoruta, että hän tykkäis henkilökohtaisella kemialla ihan Halosen kaltaisesta naisesta. Nyt hän ei tuu.

    se on lähtenyt Halosella käsistä kaikki muukin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helinä-keiju3 kirjoitti:

Siis väitättekö, ettei Venäjän presidentti hoitaisi maansa asioita siten kuin nyt Suomessa hoiti, jos hänellä olisi henkilökohtainen kemiaprobleema johonkin Haloseen. Stubbi mokas pahan kerran mollaamalla toisen valtion päämiestä niin pikkumaiseksi tekijäksi, että antaisi henkilökohtaisen kemian vaikuttaa maansa asioiden hoitoon. Ilmeisesti Suomen presidentti pelaa vaan niiden kanssa, joista hän erikoisesti tykkää, mutta sehän ei ole valtiomiesmäistä. Luonnonlapsena en usko tämmöseen nyt väitettyyn kemiaan pätkän vertaa oikeiden valtiomiesten keskuudessa. Minä en ainakaan halua, että meidän presidentti yrittää mitään mielinkielinkemiaa kehenkään toisen maan presidenttiin. Sanoisin, että kyllä Venäjän presidentillä kritiikki pelaa, hän oli vaan kohtelias vieras.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu