Tarttisi ostaa auto ja olen harkinnut mm. Fiat Bravoa. Unosta oli aikoinaan niin huonot kokemukset, että mietityttää Fiat merkkinä... Te joilla on kokemusta Bravosta - suositteletteko? Aion ostaa n. 4-5 vuotta vanhan auton, niin hyvän, kuin 8000 egellä saa.
Kannattaako ostaa Bravo?
Ella
61203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
etkö oppinut jo unosta. älä osta.
Katso hieman alempana olevaa viestiketjua, jossa on juurikin keskusteltu siitä miten mainio auto Bravo on!!!
Suora linkki osioon:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=592&posting=22000000001861666
Kiitos ihan hirveästi tuosta linkistä. Olen taas paljon viisaampi autokaupoilla! Kiitos myös muille vastanneille.
Itselläni oli aikanaan kohtalaisen uusi, eli hyvässä kunnossa oleva Fiat Uno 1.1 S.i.e ja talven sillä ajettuani päätin että ei enää ikinä Fiatia... oli se sellainen iglu talvisin.
Bravon tultua markkinoille innostuin kuitenkin siitä ja ostinkin. Ja Bravo olikin jo aivan toisenlainen kulkupeli, jota ei Unoon voinut verrata pätkääkään.
Tämä ensimmäinen Bravo todellakin muutti käsityksen Fiateista täysin ja myöhemmin vaihdoin sen vielä toiseen Bravoon.
Suosittelen tätä autoa !!
mulla ei ole ollut vikoja, bensaakin vie vähän ja on hyvä ajaa. Mulle riittää myös suorituskyky ihan hyvin ...
Jos käytössäsi on 8000 egee, niin sillä saa about vuoden 2000 mallisen, ja noin 100 000 ajetun 3 ovisen punton. Omani hankin pari päivää sitten. Lähtöhintä 8900 e, vanhasta "raadosta" sain hyvitystä 2000e!, joten maksoin 7000e.
10000 egella saa jo varustellumman 2001:n, jolla ajettu tollaset 40-60000km.