Toinen veikkausliigalapuista kusi, mutta toinen on vielä onnellisesti elossa.
Atletico Madridin pitäis hoidella homma kahdella maalilla ja sama homma Detroitilla. Oikein meni jo HJK:n ja Mifkin tasurit. Kerrointa n.106 ja panosta kymmenen euroa. Nyt sais osua potti meikälle. Toivotaan parasta, pelätään pahinta.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Columbus pelaa upporikasta tai rutiköyhää joten uskon Detroitin vievän yli kahdella maalilla. Atl madridista en tosin osaa sanoa mitään mutta toivottavasti osuu xD
pääsi unohtumaan avausviestistä. http://www.aijaa.com/v.php?i=4083266.jpg
Todella hieno lappu ja toivottavasti osuu! Rivisi on kuin Stadin jättiaseen märin päiväuni konsanaan. Kerroin enemmän kuin kohdallaan mutta samalla lappu on myös erittäin mahdollinen. Cd90g toivoo myös sydämestään Athletico Madridin voittoa, usko ei tosin riitä yli maalin voittoon tällä kertaa - mutta toki se on mahdollista! Mallorcaa ei sen sijaan tänään voi muuta kuin hehkuttaa sillä he saavat tekijämiehensä kentälle. Tepon sanoin, Mallorcalle tuskin vittuillaan omalla saarellaan tänä iltana!
ton fliparin(kuvan) pystyy siirtää viestiin. Tietsikat ei ole tolla alueella mun juttu. Kiitos etukäteen ja Onnea vilpittömästi !
Cd90g ei todellakaan ole kenellekään katkera eikä hänellä ole mitään syytäkään olla. Myöskään Stadin kundi ei ole katkera, vaan täysin päinvastoin. Teppo on tällä hetkellä vetämässä reippaasti biniä kauniissa kissaseurassa ja laskeutunee joskus kolmen maissa palstalle!
Vai onko anaali-suhde.
hän olisi muka kirjautunyt viimeeksi eilen klo 15 vaikka on suoltanut viestejä tänään kuten tähän threadiin. ylläpitohan voi tunnetusti vetäistä mitä tahansa sisältöä palstalle ilman virallista kirjautumista sun muuta.
myös toisten puolesta! se on terveen merkki. olet muutenkin yksi parhaista palstalla jg77:n ja tepon ohella, peesaan aina teitä kundit! tänään siis malorcaa vielä lapulle detroitin kylkeen!
Jättijölli nauraa niin että viiksi väpättää et sillei hei! Ja kundin 200-kertoimisesta puuttuu enään Racing et sillei hei!
HIeno Rivi, Hieno Voitto jos tulee hei!! Stadissa riemuitaan järkyttävällä äänenvoimakkuudella jos Detroit hoitaa yli maalilla hei!
Kaalit kostaa.
hehehhe hihihihih
Madrid taitaa kusta sun rivis kyllä nyt, 2-0 jo häviöllä.. :( Itse ajattelin pelata pelkkää Detroitia isolla rahalla, sen verran vakuuttavia on punapaitojen otteet olleet kolmessa ensimmäisessä ottelussa. reilu 2h vielä ja saa jännitys alkaa. :)
NEVER! Ei Detroitkaan pomminvarma ole. Columbus tekee kaikkensa tässä pelissä Red Wingsien tuhoksi joten vierasvoitto on nyt kaikkea muuta kuin jättipanoksen arvoinen! Edelliset pelit olivat eri juttu mutta nyt on nyt.
Mutta se ei pelaa joka pelkää. Seurannut livenä nuo kolme aiempaa netistä ja detroitin puolustus ja maalivahtipeli sen verran hyvin kunnossa ettei omissa soi kuin ehkä kerran. Mason on hyvä muttei se yksinään riitä siivittämään columboja voittoon. Muutenkin Detroitilla on melkoinen määrä kokemusta pleijareista toisin kuin sinitakit pelaavat ensimmäistä kertaa pudotuspelejä.
Vierasjoukkueen vetäminen tuollaisilla paskoil alle 2 kertoimilla on naurettavaa. Vieraaseen liittyy aina se riski oli joukkue mikä tahansa.
minä otan sen riskin. Katsotaan miten käy. Ei se minun talous siihen kaadu.
ja voittohan sieltä tuli viimeisellä mahdollisella hetkellä! kyllä oli jännä peli! :D
Ei näytä Atleticoa kiinnostavan näköjään yhtään Europaikat ens kaudelle. Odotin kyllä lukemia hieman toisinpäin, sen verran enemmän on Atleticolla panosta ja materiaalieroa. Puolustus vuotaa ku rikkinäinen seula ja muita kiinosta paskaakaan. Atletico saa sanoa hyvästit ainakin Aguerolle ja mahd. Forlanille kun Uefa-cup -paikkakin on työn takana. Perkele.
pelaamatta. Futiksessakin pari kolme maalia syntyy suht sukkelaan joten vielä Madrid saattaa yltää tasuriin tai jopa voittoon. Materiaalistahan ei ainakaan jää kiinni.
Hihihihiii
? ???? ?? ?? ? ???? ?? ? ? ? ????
700 ekee valuu Atleticon häviöön ...nyt huudetaan ja meen hakkaan liiteriin 5 mottia klapeja
lähti paikaliseen baariin eka jakson jälkeen ei huvita
punaset kortit samaten , Atletico ei ihan ole Barcan veroinen , mutta jos Forlan ja Agueroa vielä huvittaa pörrätä niin äkkiä ne pari byyraa tekee
hurjassa laskussa kautta maailman tänään. Nyt tilanne 3-0 hhihiihiiii!! joku muuten nettoaa kivasti, ehkä bilbaossa ja/tai madridissa.
peli tuoksahtaa
http://www.oddsportal.com/soccer/spain/primera-division/santander-atl-madrid-58699/
viimisen tunnin aikana 0.2-0.5 makso parhaimmillaan 2.5
nyt on tosissaan jotain hämärää pelissä. ei voi mennä oikeasti näin päin vittuu nää systeemit, kattokaa vaan jonkin ajan päästä aletaan tutkia oliko vilppiä pelissä ja tulee joukkueille pisterangaistuksia jne seurauksia
matsit osuu ,sit tällanen ns. varma pettää
alakerrasta ja keskikentältä 4 normaali alotuksen äijää , lopputuloksen perusteella luulis et Atleticolta olis puuttunut
Lopputuloksen ja pelin tason perusteella ois luullu et Racingia vastassa ois ollu Mypan D-junujen kakkosjoukkue. On toi ny helvetti vie kummaa jos Atleticolle tarjotaan oikeen hopealautasella mahista päästä taistelemaan CL-paikasta. Mutta jätkät kusee homman _5-1_? Sopupeliteorioita en kyllä pysty nielemään noin perinteikkäästä seurasta. Kertoimen laskulle syynä oli Racingin poissaolot ja motivaatioetu. Kusis nyt toi Detroittiki hommansa ettei tonni valu käsistä ton Atleticon takia.
Muistathan Italian supersotkut muutama vuosi sitten? Sekaantujina nimenomaan perinteikkäitä joukkueita alkaen esim Juventuksesta. Häpeällistä tosiaan enkä enää ihmettele jos A.Madridinkin osalta jotain hämäryyksiä olis. Toivottavasti ei tosin....
motivoituneita ovatkin, kun kyseessä on pelipaikan saaminen, ja näyttömahdollisuus muillekin seuroille jotka pelaajan saattaisivat ostaa. ei kaikki motivaatio ole jutilaismia.
Italianpalloa en enää veikkaa, tosin osataan sitä sopuja muuallakin. Ei sitä koskaan voi tietää.
Santanderin maalit teki ja olihan niilläkin pelissä vielä panosta ennen tätä ottelua oli putoamisviivaan 6 pistettä nyt sitä on 9 pojoa , kun Huelva hävis
vaikka
kaipaillaan
toimeentulee :D