Ivattiin niiden vanhankantaisuuttam hyvä niin, kyllä sossut ansaitsevat kaiken paskan mitä niidsen päälle voisdaan kaataa.
Sossuja nöyryytettiin Maria-ohjelmassa
Veitola fani
3605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ja se kusi tuli juttan omasta päästä. vuoden huuti kepulle vaalirahoista, mutta oma pesä on törkyisin. nyt jäi kiinni vaatii muiden olemaan hiljaa. Millaiset ihmiset enään nykymaailmassa äänestää unelma höttöä ja vastustaa ruan alvn poistoa ???
Tässä näkee, että ihmiset näkevät asiat niin monelta kantilta. Itse en ollut aiemmin oikein tyytyväinen Maria -ohjelmaan, mutta viime jakso yllätti positiivisesti! Nyt Maria mielestäni kunnioitti haastateltaviaan sillä tavalla, kuin mikä on oikein. Hän osasi kysellä nätisti ja ohjelmasta välittyi hyvät fiilikset. Tämä oli mukava talk show, jossa annettiin haastateltavien tuoda ajatuksensa esiin, johdattelematta heitä, vaan kannustamalla positiivisesti. Pidin tästä tyylistä ja haluan kannustaa Mariaa esiintymään jatkossakin tällä tavalla. Silmät ovat sielun peili, ja tällä kertaa sieltä pilkisti kaunis sielu! Juonnot, insertit ja fiilis oli kohdillaan ja ohjelmasta jäi hyvä mieli. Maailmaan mahtuu erilaisia mielipiteitä, ja katsojalla on "se oikein". Jopa Marian kampaus ja stailaus ansaitsevat tällä kertaa kiitoksen, vaikka en pidä tuosta hänen kovasta polkkatukka -tyylistään noin muuten. Eikö hänelle voisi kokeilla vaaleampaa hiusväriä??? Miksei??? Mekkokin oli soma, vaikkakin ehkä omaan makuuni liian lurex. "Vara-Mariat" olivat hauska idea. Tällä kertaa ohjelma oli oikein hyvä!
jutta ei ole oikein viisas, hän ei oikein tajunnut että maria vittuilee hänelle ja oli kivin kireenä ja näytteli rentoa, sen kyllä huomasi. paras oli röökimuijan vinkki jutalle: miten olisi jos sdp alkaisi tekemää sdpläistä politiikkaa välillä. jutta nauroi väkinäisesti.