Vielä viime vuonna maksupinnarit nauroivat rehellisille ja haukkuivat heitä YLEn lampaiksi, tervetulo joukkoon, joko maksatte tai maksu menee ulosottoon ja luottotiedot menevät, valinta on teidän!
Vieläkö elvistelette, vieläkö uhoa riittää?! Nauttikaa kun vielä voitte, kohta loppuu teidän vapaamatkustaminen. Meidän rehellisten maksu tippuu 25%, se on aina kotiinpäin näin laman aikana.
Salakatsojista tulee YLEn lampaita!
Bää-Bää
1141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
mutta tästä edespäin alan toimia yhtä epäoikeudenmukaisesti ja kotiinpäin omia etuja ajaen kuten päättäjämmekin. Niinpä irtisanoin juuri tv-maksuni, kiusa se on pienikin kiusa. Muuta keinoa vaikutta asiaan ei ole. Luuletko että maksu kauan pysyy nykytasoa halvempana, ja ettei samaa mallia aleta soveltamaan muissa yhteyksissä. Vero olisi yhtenäistä maksua oikeudenmukaisempi tapa, koska olisi suhteutettu tuloihin. Mutta tasaverosysteemiinhän tässä ollaan menossa ja pannaan köyhät kyykkyyn.