On aivan totta se, että persut eniten yrittivät estää Laajakosken ja sen tonttien myymistä venäläisille ja kun se nyt näyttää hyvin todennäköiseltä, niin jo alkoi vittuilu ja herjojen heittely perusuomalaisten valtuutetulle.
Ei ole kukaan virkamies; Teleranta tai Lindelöf kertonut, mikä on todellinen syy kauppojen lähes varmaan peruuntumiseen, onko ne rahaongelmat vai jokin muu syy, mutta pääasia on että maa ei pääty venäläisille ostajille.
Onko tämä kauppojen lykkääntyminen jokin ongelma niille kotkalaisille, jotka pitävät Lindelöfin toimintaa täysin oikeana ?? Toimiko hän tässä kaupanteossa täysin laillisesti ja jos kerran Kastek paikan omistaa, niin miksi kaupungin virkamiehiltä moinen vaivan näkö myydä venäläisille, varsinkin talousnero Lindelöfiltä ??
Kertokaas nyt te, jotka kauppaa puollustitte, niin mitkä seikat Laajakosken kaupassa noudattivat oikeaa ja laillista tapaa ja missä vaiheessa kuviot näyttivät täysin selviltä ja onnistuneilta bisneksiltä ??
Ottaako noin päähän venäläisten
katoaminen
10470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tällä kertaa aloitti?
venäläisille ja moni moni muukin. Sähän voisit mennä ulos ihmisiltä kyselemään, haluuko ne, että maat myydään venäläisille. Kysy ainakin parilta kymmeneltä ja kun olet saannu kaikilta noilta ihmisiltä vastauksen niin tuut kertomaan meille tänne palstalle, mitä mieltä ne asiasta oli.
Vai menikö hän taas salaa Moskovaan ?
nämä kaksi löydä itsensä kohta Siperian lentokoneesta. Ties mitä tuliaisia tuovat tullessaan Kotkaan.
veronmaksajien rahoilla matkustellaan keltanokkina Moskovaan. Höynäytetyksihän siinä tulee. Venäläisten kanssa kauppaa tehdään aivan eri tavalla, mitä nämä luulivat tekevänsä. Luottamusta ei saavutettu hitustakaan ja se on kaiken lähtökohta. Eiköhän olisi sopivaa, että täsä tilanteessa ihan talkoohengessä, kyseiset veijarit maksaisivat itse laskunsa. ns. lamalaskun hengessä olisi ihan kiva juttu veronmaksajillekin näyttää, että kyllä demareiltakin talkoohenkeä löytyy.
Ei osallistu. Laittaa pienet lapset ja koululaiset maksamaan laman hintaa, se saatanan äijä.
aina ottanut rahaa heikkommilta niin kauan kun on ollut Kotkassa kaupunginjohtajana.
jos katoavat täältä... oma maansakin on aika sekaisin ja asuvat tosiaan rötisköissä taloissa, käy katsomassa paikan päällä elämää
sekä työntekijöitä, lomalaisia ja liiketontin vuokraajia, muttei maan tai kiinteistöjen omistajina tänne. On se nääs hyvä, että Pasaatissa käy kauppa venäläisturistien ansiosta. Kunhan ostavat vain rytkyjä ja partavettä, ei Mansikkalahtea.
vasemmistolaiset poliitikot ovat kautta aikojen aina Taisto Sinisalosta alkaen pitäneet Venäjää(Neuvostoliittoa) ainoana maanpäällisenä patatiisina mitä neuvostokansan oloihin tulee...