Lehdistä olemme saaneet lukea,Laajakoskelle tulee syöpäsairaiden jälkihoito klinikka,jolla toimintaa useissa euroopan kaupungeissa.
Ostajien taustat on tutkittu.Sitova esisopimus tehty,mikä on kuitenkin todettu täysin puutteelliseksi,saatika sitovaksi.
Lähes kaikki tämän palstan käyttäjät ovat todenneet sisäpiirikaupan valmistelut lain vastaiseksi,hallituksen tai valtuuston tietämättä
asiasta mitään.
Kaupan saaman valtakunnallisen huomion aiheuttamana Telaranta toteaa taustojen lisäselvityksissä lötynyt puutteita mm. pankinjohtaja siirretty muihin tehtäviin eikä usko että ostajalla on toimintaa muualla Euroopassa
Hiukan ihmetyttää miksi Lindelöf ei enään tiedota kaupasta vaikka oli löytänyt ostajan.
Telaranta,Laajakosken myynti
Venäläisille epävarma
2203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ja sitten selityksiä ja vaikenemista
En ymmärrä, minäkö tyhmä?. Laajakoski on aiheuttanut kovaa keskustelua, siitä kenelle sen saisi ja ei saisi myydä. Milloin on ostajia jonossa ja yleensä ei. Milloin "sijoittaja" ryhmä haluaa sen väkisin itselleen ja yrittää vain pelata jotain peliä? Mikä siinä vanhassa rötiskössä nyt on niin ihmeellistä, että sitä ei vain voi myydä taholle joka on valmis laittamaan rahat pöytään. Eikö se nyt ole ihan sama mihin se ostaja sitä murjua käyttää, vaikka purkaisi pois? Kovasti vain tuntuu olevan tunne pohjalla koko juttu. Minulle on aivan sama mihin ostaja paikkaansa käyttää, kunhan sinne nyt ei mitään ongelmajäte kaatopaikkaa perusteta.