Mikä möhkäle

Onko se valkoinen laatikko siinä Sahalahden kirkolla jokin K-marketti? Ei kai ne sitä sellaiseksi jätä? Kuka on antanut luvan noin ruman möhkäleen rakentamiseen?
1307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Arvelen että kyseessä on joko seksikauppa tai pornobaari, sillä näissä ei ole koskaan ikkunoita - kuten ei Sahalahden kolossissakaan. Pirkanmaan suurin pornokauppa olisi kyllä nähtävyys sinänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sahalahdella?? kirjoitti:

Onko se valkoinen laatikko siinä Sahalahden kirkolla jokin K-marketti? Ei kai ne sitä sellaiseksi jätä? Kuka on antanut luvan noin ruman möhkäleen rakentamiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu