kaupungin pitäisi antaa tilat laajakosken entiseltä sairaalalta aikuisille, suomalisille nuorillle että saisivat puuhata mitä haluaisi.Yli 18 vuotialle työttömille nuorille, niin siten ei tulisi heistäkään rikollisia tai varkaita kun olisi yhteiset tilat missä toimia,kun näyttää tuo laajakosken sairaala alue että kiinteistö olevan vaikea myydä. ilmaiset tilat nuorille.
aikuiset nuoret yli 18v
pökköä pesään 09
3316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Normaalit, terveet nuoret kyllä muuttaa kotkasta heti pois kun täyttävät 18v.
tuollaisella asenteella mahdollistat siis kaikenmaailman huumepornoluolan syntymistä laajakoskelle... Eiköhän parempi olisi kuitenkin myydä venäläisille vakoilutarkoituksiin...pysyis asiat tolkuissaan.
Venäjähän voisi ostaa maat ja mannut laajakoskelta ja perustaa ohjuspuolustuksen puolustus pisteen. Omilla maillahan he saisivat touhuilla mitä haluavat. Vai mitä?