Näin se kepulaisten lista kasvaa

3147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Well, well..., Oma mielipiteeni on sellainen, että molemmat henkilöt tuomitaan maksamaan sakkoja tai sitten he välttyvät sakkojen maksamisesta. Mikäli, he joutuvat maksamaan sakkoja, niin se ei tunnu heillä missään, kun he työskentelevät yhteiskunnallisesti merkittävissä tehtävissä meidän yhteiskunnassamme. Ja, muutaman vuoden kuluttua molemmat henkilöt vaikuttavat jälleen kotimaamme sisä - ja ulkopolitiikassa.



Tässä kävi juuri niin kuin minä ajattelin, sillä heitä ei uskalleta rangaista ankarimman mukaan meidän yhteiskunnassamme, koska he ovat työskennelleet yhteiskunnallisesti merkittävissä tehtävissä meidän yhteiskunnassamme.



Miltä se näyttäisi, jos toinen henkilöistä tuomittaisiin kärsimään vankeusrangaistusta miesten hallitsemaan vankilaan ja toinen henkilö tuomittaisiin kärsimään vankeusrangaistusta naisten hallitsemaan vankilaan ?



Ei heitä uskalleta laittaa sellaiseen rangaistukseen, koska he työskentelevät meidän yhteiskunnassamme erittäin merkittävissä tehtävissä. Se on valitettava totuus meidän yhteiskunnastamme.



Meidän yhteiskuntamme laki ja oikeus ei ole tasavertainen kaikille sen jäsenille. Se on todellista elämää kotimaamme kansalaisille.

Äänestä
  • Kyllä luvattomasta hirvenkaadostakin saa Suomessa suuremman tuomion kuin salaiseksi luokiteltujen ulkopoliittisten asiakirjojen vuotamisesta ja tietojen hyväksikäytöstä.
    Jokainen miettiköön mielessään, kummasta aiheutuu suurempaa vahinkoa. Onneksi Jäätteenmäki ei saanut vuodettavaksi mitään todella tärkeää.

    Äänestä

  • KalluP kirjoitti:

    Kyllä luvattomasta hirvenkaadostakin saa Suomessa suuremman tuomion kuin salaiseksi luokiteltujen ulkopoliittisten asiakirjojen vuotamisesta ja tietojen hyväksikäytöstä.
    Jokainen miettiköön mielessään, kummasta aiheutuu suurempaa vahinkoa. Onneksi Jäätteenmäki ei saanut vuodettavaksi mitään todella tärkeää.

    Well, well..., Kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lautamies kirjoitti:

http://www.yle.fi/cgi-bin/tekstitv/ttv.cgi/104/txt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu