Hienoa,

että ne kepulaiset saivat syytteen rötöksistään.
Olin illalla niin iloinen, että muutama tunti
vierähti hyvän konjakin ja sikaarien kera.
Erittäin miellyttävä perjantai, kaikenkaikkiaan.
196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

konjakilla skoolaaminen on etiketin vastaista,
näin hyvälle asialle täytyy kuitenkin skoolata.
Vielä saa Suomessakin oikeutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


siviilitarkkailija kirjoitti:

että ne kepulaiset saivat syytteen rötöksistään.
Olin illalla niin iloinen, että muutama tunti
vierähti hyvän konjakin ja sikaarien kera.
Erittäin miellyttävä perjantai, kaikenkaikkiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu