Miettikääpä kokoomuslaiset nyt

kaikessa rauhassa joulun ja uuden vuoden pyhät, itsellenne UUSI PUHEENJOHTAJA, jospa löytyisi joku, joka johtaisi kokoomuksen ylös pimeyden yöstä ja kurjuuden suosta.

Hyvää joulua ja uutta vuotta
toivottaapi
Matti Lehtonen
190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole johtajasta kiinni - vaan siitä, ettei ole ajatuksia - ei poliittista ideaa kokoomuksessa.

Myös jäsenistö edustaa jotain "vapaamuurarisakkia tms... iljettävää kulttuuria - muiden yläpuolelle itseään nostavaa joukkoa - yak!)

Ja kuten olette huomanneet, eivät kokoomuksen ihmiset herätä luottamusta ! - se ihmistyyppi ja politiikka periytyy lahtariteurastajista ja muista vastenmielisistä virkamiehistä.

Kansa menee tavallisten ihmisten taakse (halonen)
--- ja tämä on kokoomusrouville kauhistus !
SYNTI HÄPEÄ JA MAAIMANKUVA MURTUU !!

riitta uosukainenkin sanoi syntyneensä kultalusikka suussa -- ja niinpä L-suomen kokoomusrouvat hylkäsivät riitan - siirtokarjalaisen punabasillin...
----- siinä meni kuitenkin kokoomuksen mahdollisuus kansansuosioon !! VOI ITKU !

JÄYKKÄÄ KOKOOMUSJOULUA ROUVILLE ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matti Lehtonen kirjoitti:

kaikessa rauhassa joulun ja uuden vuoden pyhät, itsellenne UUSI PUHEENJOHTAJA, jospa löytyisi joku, joka johtaisi kokoomuksen ylös pimeyden yöstä ja kurjuuden suosta.

Hyvää joulua ja uutta vuotta
toivottaapi
Matti Lehtonen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu