(sori, että meni ensin väärälle palstalle, ei ole tarkoitus levittää ilosanomaa)
Manoliitotkin osasivat saman minkä jenkkikapitalistit eli puhdistaa firma miljardeista kenenkään - ainakaan heti huomaamatta.
Parmelat seuraa Enronia, World Comia, Soneraa sun muita kapitalistin lypsylehmälinnakkeita.
Mutta, jollain ihmeen tavalla Sonera on vielä välttänyt julkisen käsittelyn.
Muistathan, SONERALLA oli vielä kolme (3) vuotta sitten mahdollista PUOLITTAA VALTION VELKA.
Toisin kuitenkin kävi: Jotta SONERA ylipäätään saatiin ruotsalaisille, veronmaksajien kukkarosta täytyi kaivaa LISÄÄ kolme (3) miljardia. Minne katosi 200 miljardia?
Sitä kysyi eräskin henkilö, joka Rellun toimesta "etsintäkuulutettiin", mutta asia on vieläkin sen verran KUUMA, että ko. henkilö saa makoilla rauhassa, eikä häntä enää etsitä, pikemminkin asia yritetään unohtaa.
Ja eräs pääpukareista, Lipponen, yrittää kovasti päästä "alta" pois, palkkiovirkaan Nato-EU:hun, jonne muutkin "rikolliset" ovat vetäytyneet, mm. Suominen, Niinistö
Vieläkö uskallat sijoittaa rahojasi Parmelatiin, Soneraan tai vaikkapa Sampoon. Ettei vaan "nalle" ole lypsänyt sampoakin niin tyhjäksi, että laskun maksamisen hinta kolmin (3 x) kertaistettiin !!!
Median mukaan suomalaisia yrityksiä avoimesti tyhjennetään rahasta, pistäisitkö siis fyrkkasi likoon, porvarin perseeseen ?
Tänään PARMELAT, milloin SONERA
4
1193
Vastaukset
- harmaatakkinen
Sai & kumppanit esti Soneran erityistilintarkastuksen eikä suurelle yleisölle
tuntamattoman Smart-trustin kauppoja saati sitten
Rellun varainsiiroja ole haluttu tutkia.
Niinpä niin - Omistaja
Uusi yhtiö TeliaSonera ei vastaa aiemmista virheistä.
- niinpä.
jälkien peittely on taidetta. Poliitikot ovat varsin lipevää väkeä, Sonera on esimerkkisuoritus "laillisesta talousrikoksesta".
- Juu
Sonerahan olis menny konkurssiin jo aikoja sitten ilman valtion tukia!
Soneraa ei tutkittu sen takia koska kaikkien pääpuolueiden poliitikkoja oli sekaantunut tähän Soneran tapaukseen!
Kannattaa muuten lukea se Sonera kirja, siinä on aikapaljon mielenkiintoisia pointteja.
Relander pelas korttinsa hyvin ja päätyi miljonääriksi vankilan sijaan.
Niin Soneraahan ei enää ole, joten se ei voi myöskään tehdä Parmalatteja :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 204894
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni861752Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2881602Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä741554Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2561428Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1351187Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121170Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041109Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi681084- 931064