voiko rakkauspapukaija oppia puhamaan???

tietämätön

niin eli voivatko rakkaus papukaijat oppia puhumaan et kannattaako edes yrittää opettaa vai onko se vaan ajan tuhlausta??? olis kiva tietää???

4

894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wilma

      vaan ihan omalla kielellään. Voithan sä jutella ja pitää seuraa niille silti omalla kielelläs. :)

    • puhu

      En ole kuullut myöskään. Mutta ei oppi ojaan kaada. Oppiihan se kaikkea muuta siinä, vaikka ottamaan herkun kädestä "ota". Agat oppivat kaikenlaista mallista.
      Tirskutukset toisinaan muistuttavat puhetta, mutta sanoista ei saa mitään selvää. Tulee vain tokastua, sanoiksää jotain? Ja sitten kaikki ovat ihan hiljaa.

    • ada

      Kyllä niiden pitäs oppia puhumaan mut siihen voi mennä 4 vuotta, mut riippuu kai opettajasta. Hoilaa sille yksinkertasta sanaa jatkuvasti ja joka päivä ni kai se sulle joku päivä vastaa takasin.

    • pulu

      Olen kiinnostunut tietämään voiko rakkauspapukaija oppia puhumaan.Olen ostamassa kaksi rakkauspapukaijaa mutta en ole varma voivatko ne oppia puhumaan? Joten olisi kiva tietää lähetä vastaus nopeasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe