Jamie Lee Curtis tekee hyvän suorituksen tässä nuorille ja miksei myös vanhemille suunnatussa elokuvassa. Itse en ole kumpaakaan, mutta pidin kuitenkin elokuvasta.
Elokuva on uusinta filmatisointi vuodelta 1976, mutta en ole alkuperäistä nähnyt tai en ainakaan muista, joten en pysty suorittamaan mitään vertailua siihen. Ehkä joku muu pystyy.
Toinen pääosan näyttelijä Lindsay Lohan tekee myös hyvän roolin.
Juonta on turha analysoida sen enempää. Kovin omaperäinenhän se ei ole ja vastaaviin on törmännyt varmasti aikaisemminkin.
Eli ihan viihdyttävä, mutta ei mitään ihmeellistä. ***/*****
P.S Puolikkaitahan ei tunnettu
Perjantai o pahin - Freaky Friday
Zede
2
389
Vastaukset
- minä
Kun mainitussa leffassa on se poika (jack), haluaisin tietää mahd. paljon hänestä...
- Anonyymi
Aina olen ollut hiukan kateellinen sille nuorelle kundille tuossa elokuvassa pääsee tekemään kuuman milffin Jamie Lee Curtisin kanssa tuollaisia kohtauksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2277570
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s455020- 594782
- 753438
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko162015Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗301890- 311829
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441677- 371619
- 1481357