onko se sama kuin peugeot 307:ssa oleva? miten kyseinen kone toimii xsarassa? riittääkö potkua? onko taloudellinen, entä kestävyys?
xsaran 1,6 16v kone?
???
3675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä sama kone löytyy myös pösöstä. Toi 1,6 riittää xsaraan ihan hyvin, vaikka olisi enemmänkin porukkaa kyydissä. Taloudellisuus riippuu paljon ajotyylistä, mut sanoisin että on varmaan sellasta keskitasoa verrattuna muihin samankokoisiin. Kestävyydestä on vaikea sanoa, mut ei se ainakaan huonompi oo kuin muutkaan.
C3:een saa myös saman koneen.
Ainakin siinä autossa kone on ihan napakka laitos,kulkee ja kiihtyy.Olen sen verran lakia rikkonut,että kokeilin mitä mittariin saa ja huippuja oli mittarin mukaan 205 km/h tehdaslupaa 193km/h.
..kuin se 80kw, tuulilasin käyttötestissä oli peugeot 307 samalla koneella ja siitä saatiin sen testin lopussa irti 85,2kw! eli aika hyvin, vai mitä?