Olen hiukan miettinyt, että vaimon ehkä haluaisin.
Ominaisuudet:
-Ulkonäön ja älyn puolesta tasavertainen. Ts. melko kaunis ja melko älykäs.
-Samanlainen uskonelämä kuin minulla. Olen vanhoillislestaadiolainen ja käyn aika usein seuroissa. Olen aika kiltti.
-Mielellään suunnilleen saman ikäinen.
-Luonteeltaan hieman taiteellinen.
Ominaisuudet:
-Ulkonäön ja älyn puolesta tasavertainen. Ts. melko kaunis ja melko älykäs.
-Samanlainen uskonelämä kuin minulla. Olen vanhoillislestaadiolainen ja käyn aika usein seuroissa. Olen aika kiltti.
-Mielellään suunnilleen saman ikäinen.
-Luonteeltaan hieman taiteellinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"-Ulkonäön ja älyn puolesta tasavertainen. Ts. melko kaunis ja melko älykäs."
Ja ah niin kovin itserakas?
Hyppelepä sinne deitti-palstalle.
Deittipalstoilla on ihan maailmallinen meininki. Ei siellä käy hurskaat kristityt, kuten minä kuin enintään ohi mennen tsekkaamassa ja pettymässä kehnoon tarjontaan.
Tosi hauskaa huulenheittoa. Olet hyvä esittämään. Lisää tällaisia kevennyksiä.Nyt onkin hyvä mennä nukkumaan kun tuli oikein makeat naurut ja hyvä olo.
Löytyy nuorempaa ja varmasti tulevat suomeen.
Katso tuonne palstalle ja klikkaa Marriage niin
voit valita mieleisesi ja ei haittaa vaikka kirjoittaa lyhyesti suomen kielellä.
http://groups.msn.com./Raamattutietous
Hyvä et otit asian puheeksi vaimoa olen minäkin rukoillut mutten viel saanut. Juuri luin kirja Yksin Yhdessä osin oli samoja ajatuksia kuin itsellänikin, erona ehkä se et pieniä Taivaantaimia kohtaan ei mulla ole niin suurta mielenkiintoa kuin kirjassa esitettiin.
Taiteellinen ei minun vaimoni tarvis olla mieluummin käytännön ihminen joka on sanavalmis ja esiintymiskykyinen, erään 10 tapauksen tiedänkin, harmi et on muuttanut etelään ja olen nähnyt viimeksi suvareissa no liekkö jo miehen sielt löytäny kuin ei kotopuolessa enään näy. Tosin ei mulla kynnet enään tuohon typyyn riittäiskään...
Mut niinkauan kun hän vapaana on on myös toivoa...
Tsemppiä sulle naisen hakuun, tää palsta ei liene paras moiseen vuodatukseen... Mikset soita / tekstaa, kerro terveisiä itsestäsi! Kukapa siitä hermostuisi - ja saisit tietää että miten tällä ihastuksellasi menee.
Ominausmuodot, ei liian pullee muttei kaitakaan, sopivasti lihaksia oikeilla paikoillansa odottamassa, pientä poikuetta vakaksen.
Sellainen näppärän näköinen koko muuten suurempi että jaksa kanssani, mutta pieni jos nyt sattuisi olemahan tipuni, niin purkki hunajaa olis kais sitt paikallaan, ei kai muuten jaksais kulkee vakaan kanssa, voitelu pon paikallaan sanoo varmaan neuvolaan, kun se pienen kanssa meet niin iloinen on kaita tie, vakasta ken rakastaa, huolia se varmaan saa.