huulipunasta?

kira

Mitä mieltä miehet olette huulipunasta? Saako se teidät mielellään suutelemaan? Haittaako värjättyjen huulien maku? Onko naturellit, ilman punaa olevat huulet mistään kotoisin?

4

1902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiia

      Erään brittiläisen tutkimuksen mukaan 67% miehistä ei pidä punatuista huulista ja 92% ei voi sietää huulipunan makua.

    • Synx

      Erinomaisen kivaa ja makeata on suudella hyvin tiukasti maalattuja ja rajattuja huulia, väri houkutelee väri luo tunnelmaa, ja kun sä levität väriä huuliin monella miehellä jäykistyy vaikka mies ei normaalisti tätä tunnustakaan

      • llllää

        Juuri näin.


    • Mmmm....

      Kyllä ainakin omasta mielestäni huulipuna sopivasti käytettynä on ulkonäön puolesta aina eduksi. Yleensä melkeinpä pelkkä kiillon lisääminen luonnollisen värisiin huuliin on paras ratkaisu. Jos sattuu olemaan tummaverinen niin sitten voisi ehkä hieman sipaista lisäksi tummempaa sävyä.

      Mitä tulee suutelemiseen niin tärkeintä on, että naisen huulipuna ei maistu pahalle - mieluiten sen pitäisi olla vastaava kuin tavallisen huulivoiteen, jota mieskin voi käyttää, tai jopa huomaamaton, mutta sellaista ei taida ollakaan. Käytännön puolella olisi myös hyvä jos huulipuna ei tahraisi kovasti :)

      Tietenkin meitä miehiäkin löytyy moneen lähtöön... jos joku pitää pesukarhu-lookista niin sitten hän varmaankin vaatii vahvasti värjättyjä huuliakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1702
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1538
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      993
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      899
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      861
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      826
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      768
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      760
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      758
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      730
    Aihe