Ylipaino ei estä elämää

Olen ylipainoinen mutta kaunis kasvoinen ja hiuksinen nainen. Siitä asti kun päätin näyttää muille että olen kaunis ja rakastan itseäni, olen ollut onnellinen. Tietenki joku 20 kiloa joutas pois ihan terveyssyistä! mutta sosiaalista elämää tämä ylipaino ei ole hidastanut. en suostu ajattelemaa että olisin huonompi ihminen kuin joku "laiha". paskan marjat! rakastakaa itseänne!
5683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että ellei rakasta itseään,ei voi sietää toisiakaan.Ei ylipaino todellakaan estä elämää.En tunne tarvetta "toitotella",että olen hoikka,mutta viestini on se,että omassa ystäväpiirissäni on kaikenkokoisia ja -näköisiä ihmisiä,eikä ystävyytemme ole näistä seikoista kärsinyt.JOKAINEN ON TÄRKEÄ!!

Äänestä

Läskit ajautuvat kaltaistensa seuraan, ja urheilijat ja normaalit ihmiset omiin ympyröihinsä. Näin se homma etenee.

Äänestä
  • "Mies savosta" on kirjoitellut muillekin palstoille mielestäni omituisia kannanottoja...

    Vai ajautuvat läskit toistensa seuraan ja normaalit ihmiset omiin porukoihinsa ja silleen!?
    Miten määrittelet normaali-ihmisen? Kirjoituksesi perusteella määritelmä sulkee ulkopuolelle läskit ja urheilijat.
    Tottahan se osin on että samankaltaiset hakeutuvat/ajautuvat toistensa seuraan: alkoholin kuluttajat läträävät keskenään ja nikotinistit savuavat yhdessä siellä missä enää saavat, postimerkkeilijät päivittelevät keskenään arvokkaan merkin vahingoittunutta hammastusta...

    Äänestä

Ei toki estä lihavuus elämää eikä pidäkään estää.
Eikä se estä sosiaalistakaan elämä. Toki se hieman tietenkin vaihtelee ihmisestä riippuen. En minäkään huoli ylipainoista tyttöystäväksi, mutta se on kokonaan toinen juttu.

Äänestä
  • Jos rakastut niin huolit takuulla.
    Ihmeellinen on elämä, eikä lihavassa tyttöystävässä ole mitään pahaa.
    Itse rakastuin tyttöön jolla on ylipainoa, ei kuitenkaan XL nainen, vaikka olen ikäni ajatellut ettei moista tapahdu.
    Mutta kun oikeesti sillä ei ole merkitystä,
    huvittavinta on että nyt olen huomannut että tuleva lihava vaimoni syö paljon terveellisemmin ja hallitummin kuin monet laihat kaverini.
    Lisäksi hän on ihailtavan kovassa kunnossa, mikä on aika mukava juttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


olen kaunis kirjoitti:

Olen ylipainoinen mutta kaunis kasvoinen ja hiuksinen nainen. Siitä asti kun päätin näyttää muille että olen kaunis ja rakastan itseäni, olen ollut onnellinen. Tietenki joku 20 kiloa joutas pois ihan terveyssyistä! mutta sosiaalista elämää tämä ylipaino ei ole hidastanut. en suostu ajattelemaa että olisin huonompi ihminen kuin joku "laiha". paskan marjat! rakastakaa itseänne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu