WIN 95 muistirajoitus

Olikos joku muistirajoitus windows 95:llä? Vanha kone aiotaan päivittää uudeella prossa-emo-muistipaketilla, 1.6 durre ja 256 MB muistia.
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä se tuosta muistista selviää, mutta en ole varma, että saat emolevyn toimimaan.
Itse en saanut 1.8 Athlonia DDR-muistilla toimimaan.
P3 kyllä toimii 327 MB:n SDRAM muistilla.

Laiteohjaimia ei 95:n ole enää saatavissa.
Koska perusohjaimet puuttuu ei kone edes käynnisty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nakkimuusi kirjoitti:

Olikos joku muistirajoitus windows 95:llä? Vanha kone aiotaan päivittää uudeella prossa-emo-muistipaketilla, 1.6 durre ja 256 MB muistia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu