Hei !
Ensi kesänä on tarkoitus lähteä kiertämään eteläistä Italiaa. Kaipaan hotelli / majoitusvinkkejä Sorrento,Amalfi,Positano ja Napoli. Kertokaa myös kokemuksia mikäli olette matkustaneet noissa paikoissa. Kiitos !
Ensi kesänä on tarkoitus lähteä kiertämään eteläistä Italiaa. Kaipaan hotelli / majoitusvinkkejä Sorrento,Amalfi,Positano ja Napoli. Kertokaa myös kokemuksia mikäli olette matkustaneet noissa paikoissa. Kiitos !
Vastaukset 7
Vanhimmat
HEI ! EIKÖ KELLÄÄN OO KOKEMUSTA SORRENTO, ITALIA, AMLFIN RANNIKKO. HOTELLIVINKIT ON TERVETULLEITA JA MATKAKOKEMUKSET.
Olen kirjoittanut matkakertomuksen viime toukokuisesta reissustamme Sonera-plazan matkalaukku sivustolle. Pitäisi löytyä Italia-otsikon alta joskus viime kesäkuulta jos vähän kaivelet vanhempia viestejä.Otsikko oli kai Sorrenton matkakertomus.
En jaksa kaikkea toistaa, enkä enää muistakaan niin tarkkoja yksityiskohtia, siksi suosittelen sinua etsiytymään sinne... Mutta jos et löydä ko. kirjoitustani, kerro vain niin voin tietysti kertoa täällä enemmänkin.
Seutu on ehdottomasti käymisen arvoinen ja kuvankaunis! Kallistahan siellä on mutta mielestäni on sen rahan väärti. Napolista kaikki eivät pidä, mutta sielläkin on omat hienot paikkansa, kunhan varoo epämääräisimpiä seutuja.
Ilmeisesti tämä:
http://keskustelu.soneraplaza.fi/thread.jsp?forum=192&thread=1070817
Itse voin lämpimästi suositella Ischiaa, siellä tuli muutama vuosi sitten vietettyä viikko. Parhaita puolia kylpylät (Poseidon ja Castiglione), patikointi Epomeo-vuorelle ja tunnelmalliset ravintolat satamassa.
Capri on todella kaunis paikka, mutta erittäin kallis.
Kiitos linkistä ! OLipa perusteellisesti kerrottu.
Hei Matkamies ! MIllä menit saarelle ? Ilmeisesti kokeilit kylpylöitä ? Otitko hoitoja jos niin minkähintaisia ?