20 vuotta olen tätä maailmaa jo katsellut, neitsyys mukanani. En ole mitään `tosi rakkaus odottaa´ -tyyppiä, mutta kenen tahansa kanssa en ekaa kertaani tahtoisi tahkota. Tuntuu, että iän mukana joku näkymätön rima alituiseen kohoaa ja kynnys seksin aloittamiseen kasvaa, vaikka mielelläni jo sitäkin kokeilisin... Samalla jotenkin tuntuu, että "näin vanhana" ekan kerran harjoittelisi jonkun myös kokemattoman kanssa. Häsläystähän se, ainakin omalta puoleltani, kuitenkin olisi. Ja sittenhän meitä olisi kaksi. Mitä mieltä olette/onko kokemuksia?
Kumman kaa?
Sinna
82017
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ainakin yksi asia on varmaa: neitsyyttä ei tarvitse hävetä. Itse menetin neitsyyteni joku aika sitten ja olen 18-vuotias tyttö. Olen tuntenut kyseisen tyypin jo vuosia ja olemme joskus seurustelleetkin. Sitten vaan yksi ilta lähdin sen luokse yöks. Ei sitä paljon tiennyt mitä olisi pitänyt tehdä. Tämä tyyppi oli kuitenkin kokenut. Eli on se hyvä jos ainakin toinen tietää mitä pitäisi tehdä, koska muuten se on varmasti aikamoista häslinkiä. Mutta, rohkeutta vaan ja onnea!:)
mä oon talsinut 18vuotta eli oon 18v poika ja en mä ainakaan haluu menettää neitsyttäni ihan kelle tahansa vaan sellaselle joka todella haluu olla mun kanssa sen jutun jälkeenkin ja pitkään ja niinkun sanoit niin oishan se kiva jos se toinenkin olis kokematon vaikka oliskin sähläystä niin unohtumaton muista oman rakkaansa kanssa mut tuntuu et ei oo muita neitsyitä...
"mä oon talsinut 18vuotta eli oon 18v poika ja en mä ainakaan haluu menettää neitsyttäni ihan kelle tahansa vaan sellaselle joka todella haluu olla mun kanssa sen jutun jälkeenkin"
Hah mitä scheissee!!! Etsä usko tota itekkää!
Että mitä vanhemmaksi tulet sitä epätodennäkösempää tulee olemaan että kokematonta saat ellet mene itseäsi nuorempiin ja eikös naisilla yleensä ole joku epämääränen vaatimus että äijän oltava vanhempi.
minäkin olen kohta kantanut 19v poikuutta, kannanko toiset 19 niin se jää nähtäväkksi.
Ette uskokaan kuinka paljon neitsyitä teidän ympärillänne on!! Ette vaan tiedä sitä kun kukaan ei sitä julista. Ette tekään kailota kaduilla ja käytävissä, et Hei oon neitsyt. Kaikki vain olettavat et kukaan muu ei ole neitsyt. Tätä vahvistaa se et mielummin annetaan ymmärtää et on "runsaasti kokemusta" kuin avoimesti myönnettäis et oon neitsyt.
Olkaa ylpeitä itsestänne! Kun on kypsä yläpää oivaltaa kyllä mitä/miten/milloin/kenen kanssa alapää toimii.
-Sirpa, olet oikeassa.
-500 km kyydissä, sitten tulee kuskille tuokin asia valaistua:)
-Olen muutaman tarinan ehtinyt kuunnella, tuntee itsensä rippipapiksi:)
ovat hauskoja, ainakin jälkeenpäin.
Ei kannata mummuikään varmaankaan odottaa, mutta ei myöskään yhden illan jutussa menettää neitsyyttä.
(joo, oon saanut aika vanhoilisen kasvatuksen, ei paljon auttanut, tosin)
Olen ollut yli kymmenen vuotta saman naisen kanssa, molemmilla oli vain petting kokemusta aikaisemmin. Koheltelimme puoli vuotta mutta siinä samalla opimme mistä toinen tykkää ja onnellisia ollaan oltu sittemmin seksistämme.
Sitten kun se oikea löytyy, rohkaiskaa toisianne, olkaa avoimia, käyttäkää runsaasti aikaa, olkaa helliä toisillenne, kyllä se siitä.