Millä kannattaisi nuo karvat poistaa tuolta "herkemmiltä" alueilta, eli palleista ja kyrvän varresta, sillä minulla kasvaa muutaman sentin sitä vartta pitkin karvoja. Parranajokoneen sillä "trimmaus-päällä" olen noin niinkuin yleisesti siistinyt karvoitusta alapäästä ja tehnyt siistin rajauksen, enää tarvitsisi tehdä karvanpoisto sitten palleista. Tuolla trimmerillä onnistui ainakin tuo siistiminen hyvin, eikä minkäänlaista kutinaa ym. ilmennyt, mutta ei sillä uskalla palleja käydä raastamaan.
Karvat pois palleista ja peniksen varresta?
Karvat pois?
56008
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
se käy ainakin minulta näin: vedä toisella kädellä iho sileäksi samalla vetäen höylällä karvat lakoon. Jotain vaahtoa on hyvä käyttää.
Sanotaan, että pitäisi ajella myötäkarvaan, mutta minulla suunnalla ei ole väliä. Kunhan ei terän suuntaan viiltoja vedellen...
Terve!
Karvojen ajelu käy parhaiten partahöylällä ja mielyiten kaksoisterällä tai kolmoisterällä...
Partageeliä kannattaa käyttää, mieluiten kuitenkin Ladyshave geeliä, se ei ole niin viileää iholla kuin miesten versiot. Osta sitä missä on aloeveeraa samassa jos ja kun tulee pieniä haavoja.
Niin haavoja! Niitä meinaan et voi välttää, aina joskus niitä kuitenkin tulee, eikä siinä ole mitään ihmeellistä. Vähemmän verta tulee jos mulkkusi ei seiso ajaessasi vartta, luonnollisesti.
Ajan itse viikottain sekä pallit että mulkun varren, koska mulla kasvaa digin alapuolella
lähes nuppiin asti...ei nyt tietenkään paljoa mutta riittävästi että se käy raastinraudasta sänkyhommissa. Itse ajelen sekä myötäkarvaa ja vastakarvaa. Pyrin aina olemaan huolellinen ja varovainen, koska kun ajan kanssa opit ajelemaan karvojasi varresta, ne tietenkin paksunee ja ovat sitten tosi ikäviä jos sänkeä jää edes hitusen...ei ku tsemppiä ja älä viiltele liikoja.
Muista että jos tulee haava, sama homma kun partaa ajaessa. kylmää vettä ja paperin paloja.
Kyllä se siitä. sitäpaitsi mulkussa kiertää veri niin hyvin että haavat paranee tosi nopeasti!
kaikki haluaa karvattomaksi! Jokainen joka haluaa olla silo ja karvaton, kun paljastaa itsensä ilman vaatteita, silloin on kivempaa kun karvat on pois.
Tästä yleisohjeita
http://mekaks.matrix.fi/vlehdet/7.96/tekstit/ihokarvat.Html
Naisille
yleisohjeita karvojen poistoon, How to Shave Pussy http://very-koi.net/tutor/shave/shave.htm
Tämäkin sopii miehille, samat tavat.
"Postimyyntiliike http://www.josefssons.fi/ markkinoi kahta laitetta.
Karvanpoistolaite Emjoi ja Sonic Ultra, hinnat on edulliset, jos vertaa sitä siihen että ostaa teriä ja geeliä, hinnat alk. 39,50 €
Poiston suorittaa ultraääniaallot jotka poistavat karvat nopeasti ja kivuttomasti, sekä pysyvästi sanotaan mainoksessa....."
http://naturisti.org/keskustelu/viewtopic.php?t=39
Yksi vaihtoehto on epilaattori, se on laite joka nyppii karvat juurineen pois.
http://www.yle.fi/kuningaskuluttaja/index.php/aiheet/21 2/
Kaikki nämä sopii niin jalkoihin, kainalokarvat tai intiimialueeseen. Epilaattori voi olla miehen sukuelin alueelle liian raju, varsinkin "kassit". Sinne tehokas tapa on nyppiminen, se on vanhin tunnettu tapa.
Tästä on hyvä valita.
on sullaki huolet
Ei todellakaan ihan posliiniks sehän kutittaa heti 2 päivän päästä ,vaan sellasta puolipitkää sänkee vaan. heheheheheheheheeh
on mullakin jutut ja huolet taas näin sunnuntaina.