Poikaystäväni on Citikka-mies!

Poikaystäväni alkaa vajota Citroen- buumissaan niin alas, että siitä on tulossa pahemman luokan citikka-mies! Vaiva taitaa olla yleisin Bx:n omistajilla...? Mikä avuksi?! :)
122994
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

...riippuvuuteen vois koittaa vaikka jousipallo ongelmia pakkasamuna ;)

Äänestä
  • Kuis tommosia saa aikaiseksi? Mulla on ollut 5 Sitikkaa enkä ole moista kokenut.

    Äänestä

Poikaystävää, ota sellainen joka omistaa Toyotan.

Äänestä
  • Citikalla sitä pesää vasta irtoo! Karvanoppa Corolla on "joka" pojalla, siis amiksilla, ja niille ne tytöt nauraa!

    Äänestä

  • Make kirjoitti:

    Citikalla sitä pesää vasta irtoo! Karvanoppa Corolla on "joka" pojalla, siis amiksilla, ja niille ne tytöt nauraa!

    Toyota on laadun ja hienostustuneisuuden tae.
    Ja laadultaan Toyota on aivan ylivoimainen Citikkaan verrattuna.
    Parasta prenium luokkaa.

    Äänestä

  • pekka kirjoitti:

    Toyota on laadun ja hienostustuneisuuden tae.
    Ja laadultaan Toyota on aivan ylivoimainen Citikkaan verrattuna.
    Parasta prenium luokkaa.

    se on hienostustuneisuuden tae ja parasta PRENIUM luokkaa, mutta hienostuneisuuden tae, ja parasta PREMIUN luokkaa se ei todellakaan ole. Että sellasta=)

    Äänestä

  • Make kirjoitti:

    se on hienostustuneisuuden tae ja parasta PRENIUM luokkaa, mutta hienostuneisuuden tae, ja parasta PREMIUN luokkaa se ei todellakaan ole. Että sellasta=)

    En henkilökohtasesti ottas Toyotaa,koska: Ovat rumia, toisten japsien kopioita, ruostetta löytyy joka reiästä (niitäkin riittää vaikka rotta pesueelle), tekniikka ei kestä esim. suomen talvea (kokemusta on), kun taas sitikalla ilman lohkolämppäriä ongelmia tulee vasta -25c:n jälkeen, Varis Versoo= ruma, Narina= Ruma, Anjovis= ruma ja tehoton. PREMIUM laatua sitikalta... vanhat ja uudet kestää! Touota tehtaan mukaan piristetty malli tarkoittaa faceliftiä ja uutta kaasaria... Ja joka hoppa menee ohi.

    Äänestä

Toi on kieltämättä paha juttu. Nyt sun täytyy vaan yrittää muuttaa sen mieltymystä ja paras keino vois olla, että rupeet vaan ite opiskelemaan tietoja bekseistä. Näillä sivuilla on paljon tietoa. Tämän opiskelun tarkoitus on, että voisit joskus nolata hänet pätemällä itse. Tämän jälkeen hänen kiinnostus luultavasti pienenee tai ainakaan se ei ole niin avoin. Eli ens kerralla kun hän ihmettelee esim. koneen outoa ääntä, niin sanot vaikka että käydään ostamassa moottorin lisäainetta.

Toinen hyvä juttu voisi olla, että jos vain itse omaat kortin, niin ostat tehokkaamman ja hienomman auton kun poikaystävälläsi ja nöyryytät häntä niin. Se voisi toimia, sillä ainakaan hän ei voisi pistää paremmaksi, koska kaikkihan me tiedämme, että hienoa beksiä ei ole.

Jos beksi-intoilu on kuitenkin edennyt liian pitkälle, on keinot vähissä. Tähän voisi kuitenkin auttaa yksi keino, mitä joutuu harvemmin käyttämään. Eli sinun täytyy ruveta puhumaan asiasta poikaystäväsi vanhemmille ja kavereille. Jos he ovat asiasta yhtä mieltä, niin rupeatte yhdessä mollaamaan häntä aina kun mahdollista ja boikotoitte beksiä. Eli käytännössä annatte hänen aina ajaa yksin beksillään ja tämän perustelette sillä, että autosi on niin ruma, että ette kehtaa olla kyydissä tms..

Poikaystävän vaihtoa ei kannata kuitenkaan harkita. Se voi nimittäin koitua poikaystäväsi kohtaloksi. Jos hän on kiinnostunut bekseistä, niin anna olla. Kyllä se siitä. Ja saattaahan olla että hän vaan esittää sinun vuoksesi..

Äänestä

Citikkamiehet ovat parhaita sängyssä ! Tosin vaativat itsekkin mukavaa ja hienostunutta kyytiä.
Toyotamiehet ovat karvoille ruiskijoita tai b-rapun poikia.
Onnittelut hyvästä valinnasta.

Äänestä
  • Hmmm... No autohan on vaihtunut hänellä muutamaan otteeseen enkä suurempia eroja suorituksessa ole havainnut automerkin vaihtuessa Bx:ään. Mutta eipä ole kuitenkaan valittamista!

    Äänestä

Citikassa on muuten mukava hoitaa hommat kun on pehmeä jousitus eikä paikat ala ryskymään vaikka kuinka vatkaisi.

Äänestä

Kuule, et kai halua kulkea minkään tojotan-ruoskan kyydissä jossa A)kyyti on ala-arvoista B)auto on rumempi kuin kuski!!! C)jokaisella hemmetin teinillä on joku japsiruoska. Tässä taas syitä istua mielummin citikassa A)kyyti on pehmeää ja mukavaa B)Siinä on tyyliä! C)kaikki eivät ole niin tyhmiä että ajavat tojotalla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"Citroen on käsite" kirjoitti:

Poikaystäväni alkaa vajota Citroen- buumissaan niin alas, että siitä on tulossa pahemman luokan citikka-mies! Vaiva taitaa olla yleisin Bx:n omistajilla...? Mikä avuksi?! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu