Mauritiukselle omatoimisesti perheen kanssa?

Matkakuume

Suunnittelemme viettävämme ensi syksynä kuukauden tai kaksi omatoimilomaa perheen kanssa (2 aikuista 3 lasta). Onko mitään käsitystä Mauritiuksen tarjonnasta? Talon vuokrausta suunnittelemme tai hotellia, joka suht edullinen mutta kuitenkin mukava (mielellään kylppäri keittiö 2 huonetta). Mikähän on hintataso tai osaako kukaan suositella vuokrattavaa taloa tms.? Mistä kannattaisi tiedustella?

4

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Päivi

      Jos osaat englantia, niin pane ihmeessä kysymyksesi www.lonelyplanet.com sivuille "tjorn tree". Olen saanut sieltä todella hyviä vinkkejä. Mauritiuksella on kuulemma hyviä ja edullisia B&B -paikkoja, mutta kun teitä on lähdössä koko perhe, niin ne tuskin kiinnostavat.

    • pesaa

      Omatoimisesti lennot varattu ja kylläkin hotelli etukäteen Lähtö 08.02...... Tarkoitus olis tutkia asuntojen ja yleensäkin majotuksien vuokra hintoja ensi talven varalle (2kk)

    • minä vain

      Tässä yksi hyvä vaihtoehto:
      http://www.ocean-villas.com/

      Mauritiuksen nettisivuilta www.mauritius.net ja www.mauritius-info.com kysymällä saattaisi myös löytyä apua

      nimim.juuri mauritiukselta palannut

      • Morsian 11/08

        Hei,

        Voisitko kertoa tarkemmin kyseisestä Ocean-Villas hotellista? Löysin hotellin netistä ja ainakin nettisivut näyttävät hyvälle, merenranta sviitti vain 150€/yö! ja oma uima-allas käytössä. Osaatko sanoa sopiiko hotelli häämatka kohteeksi? Olisiko sinulla muuten plussia/ miinuksia hotellista ja sen palveluista? Olisin kiitollinen kaikesta infosta! =)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      350
      34989
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      63
      2653
    3. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      95
      2190
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      218
      1873
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      173
      1712
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      58
      1564
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      100
      1298
    8. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      37
      1160
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      114
      1103
    10. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1088
    Aihe