hypoteekkiyhdistys

ONKO JOKU OTTANUT LAINAA ASUNTO VARTEN KYS. YHDISTYKSELTÄ ? KERTOKAA MTEN MENETTELITTE, KERRO KOKEMUKSISTASI.
1672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hypo on varteenotettava vaihtoehto pankeille. Itselläni oli 5 vuoden laina talonrakentamista varten. Kaikki sujui asiallisesti ja mutkattomasti, puhelimitse ja postitse. Sain valita , että otanko annuiteettilainan vai tasalyhennykset.Otin tasalyhennykset neljä kertaa vuodessa, koska osasin itse laskea koron määrän. Pankin laina olisi tullut kalliimmaksi kun tein vertailuita ennen lainanottamista. Kertaakaan en toimistolla käynyt.
Siis pelkkää hyvää sanottavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaana kirjoitti:

ONKO JOKU OTTANUT LAINAA ASUNTO VARTEN KYS. YHDISTYKSELTÄ ? KERTOKAA MTEN MENETTELITTE, KERRO KOKEMUKSISTASI.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu