Eli jos vuokrasopimukseen on laitettu kaksi vuokralaista niin voiko toinen vuokralainen jälkeenpäin sanoa itsensä irti sopimuksesta, niin että vuokralaiseksi jää vain toinen henkilö? Toisen suostumuksella tietenkin. Saataisiin paremmat tuet jos vaihdettaisiin asunto vain toisen nimiin.
Joku fiksu vois vastata tähän.
Jussi
7586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Menkää töihin sosiaalipummit.
juuri teidänlaistenne loisien takia v**taa olla töissä ja maksaa korkeita veroja.
Tajuatko apina, että olette vapaamatkustajia..
Toivottavasti joku käräyttää teidät!!!!!!!!!
Olen kyllä itsekin töissä ja maksan veroja ;)
kikkailija, häpee!!!
näinhän nuoret justiinsa toimii.
Menevät vuokravälitysliikkeeseen ja sanovat, että muutan kotoa pois, sossu maksaa vuokrat ja antaa vakuudet.
Helppoa, eikö totta! Näin kun sen oppii pienestä pitäen, niin aina turvautuu sossuun apuun.
Kyllä on moraali nollassa.
Jaa itse olen ajatellut muuttaa pois ja kyllä haen asumis tukea jotta saa elämän luistamaan kun nuoren on hankala saada työtä jolla voisi maksaa opiskelun ruuan ja asumisen vaatteet ja laskut... Tietenkin opiskelun ohessa... Se on pitkä penni. En kyllä aio vuokraa sossulla maksattaa mutta tukia silti haen
Toinen muuttaa pois, eli siis ryhtyy kodittomaksi. Voi myös kirjoittaa Karpolle joka järjestää kansalaiskeräyksen kovia kokeneelle.
Toinen sillävälin ryhtyy esim alkoholistiksi. Näin saa lapset ruuan valtiolta ja alkoholistia tuetaan kaikin tavoin. Saattaa jopa kodinhoitaja tulla kotiin siivoamaan ja kysymään voinnit. Lisäksi pääsee vapaaksi viinasta-kursseille joissa saa ilmaiset ruuat.