Tosiasiaa

Peku

Huippusuorituskykyyn tarvitaan kaikkein edistyksellisintä moottoriteknologiaa. 1.8 VVTL-i -moottori saavuttaa 225 km/h huippunopeuden ja kiihtyy 0-100 km/h 8.4 sekunnissa. T Sportin alusta, ohjaus ja jarrut ovat säädetty mallin suorituskykyyn sopiviksi.

T Sportin urheilullinen linja jatkuu myös sisätiloissa. Mallin vakiovarusteisiin kuuluvat mm. punainen Optitron-mittaristo, urheilullisesti muotoillut istuimet, nahkainen ohjauspyörä ja alumiininen vaihdekepin nuppi, kuten myös automaattinen ilmastointilaite ja integroitu CD-audiojärjestelmä 6 kaiuttimella. T Sportin kattavaan turvallisuusvarusteluun kuuluvat vakiona mm. etu- ja sivuturvatyynyt sekä BA-hätäjarrutustehostin ja VSC -ajovakauden hallintajärjestelmä (sis. TRC -luistonestojärjestelmä).

Corolla T Sport on saatavana 3- tai 5-ovisena Hatchback-mallina.

3

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kriitikko

      Ai Toyota-myyjät tekevät iskuja jo keskustelupalstoillekin! Mutta kuvitteletko, että Daewoosta kiinnostuneet olisivat jonkinlainen kohderyhmä sportti-Toyotalle?

    • mainita

      hinnan, eli paljonko tuo T-sport Corolla maksaa? Ettei vaan sillä rahalla saisi jo kokoluokkaa isompaa Daewoo Evandaa nahkasisustuksilla ym. herkuilla?

    • Jakoavain

      Moottorin arvot tuntuu hyvältä, mutta
      kehtaako sellaisella saippuakotelon näköisellä kotterolla ajella.
      Mahtaneeko siinä olla tilaa takapenkillä ja saako sinne tulemaan ketään kyytiin.
      Säälitteleekö naapuri ja kuinka paljon sellaisesta laitteesta pitäisi maksaa.
      Saako samalla hinnalla kunnollisia autoja, joissa on tilaa mm. matkustajille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      326
      9101
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5638
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      333
      5160
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      73
      3602
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      3042
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      60
      2426
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2382
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2308
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2276
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2173
    Aihe