onko pakko...?

siis lyhyesti..onko hevosella pakko olla hevonen kaverina? vai voisiko vieressä olla vaikka pari lammasta?
2280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hevosia on ollut ja on yksinkin.Lampaat on hyviä kavereita.

Äänestä

noh kyllähän lampaat ja hevoset voi pitää yhdessä, mut se ei oo paras vaihtoehto eli lampaat kerää kaikkee sellast pölyy ja pikku ötököit jotka häiritsee hevosta ja toisinpäin eikä niistä ole juuri seuraa toisilleen...eli aina ois parempi et lampaat ja hevoset erilläään ja hevoset hevosten kanssa ja lampaat lampaiden kanssa....mut eihä se oo tietenkään mahdottomuus mut jos on valinnan varaa ni mieluiten erikseen ei heppaa yksin-> kyllästyy, mut ei myöskään lampaiden tai sikojen ym.kanssa!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olla heppa kirjoitti:

siis lyhyesti..onko hevosella pakko olla hevonen kaverina? vai voisiko vieressä olla vaikka pari lammasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu