Uralin pihlajat

Niin minä elin 60- 70-luvuilla. Mieleni oli kirkas. Tiesin, mikä on väärin, mikä oikein. Nyt huomaa, että imperialismi, revisionismi ja opportunismi jyllää. Aitoa atteenpaloa kaipaan.
4264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Harvempi enään kaipaa toisen ihmisen alistamista,vaikka kuin aattenpalon nimellä kulki,kommunismi suurimmaksi osaksi kuollut ja kuopattu hyvä niin,ihmiset kuitenkin arvostaa vapautta ja liikuua missä haluaa,ei tarvitse anoa lupaa käydä naapuri kaupungissa

Äänestä
  • ihminen ihmiselle sosialisti, vai susi.

    Äänestä

  • riiitu kirjoitti:

    ihminen ihmiselle sosialisti, vai susi.

    Ainakin paljon paremmat edellytykset on kuin jos olisi pakkovalta,ei tarvita kuin kummunistinen ajatus jonka mukaan oltaisiin,ja alettaisiin alistaan,ajatuksella että olen kommunisti ja minä olen joka määrään ja kaikki tiedot mentävä kauttani,jos jotain poikkeavaa anomus minulle,joko hylkään tai hyväksyn,riippuen lahjoistakin(lahjus)

    Äänestä

Kaipaatko kommunatsia vai sitä pienenpää pahaa, tavallista natsia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seppelepäinen morsio kirjoitti:

Niin minä elin 60- 70-luvuilla. Mieleni oli kirkas. Tiesin, mikä on väärin, mikä oikein. Nyt huomaa, että imperialismi, revisionismi ja opportunismi jyllää. Aitoa atteenpaloa kaipaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu