apua !

Eilen astuin vahingossa koppakuoriaisen päälle ja se delas. Mitä nyt teen ?
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos et ole vegaani, niin tässä ohje

Kovakuoriaiskääryleet

Kourallinen koppiksia
kaksi kourallista ituja
3 dl kookosmaitoa
2 rkl garam masalaa
8 laattaa merilevää

esikypsennä ainekset wokissa (paitsi merilevä),
täytä merilevälaatat ja pyörittele kääryleiksi.
Sitten uuniin (175 astetta) 20 minuutiksi.

Nautitaan halvan punaviinin kera.

Äänestä
  • Tänks Bitch ! Tuota täytyy kokeilla. Näit tosi paljon vaivaa minun murheeni tähden.

    Äänestä

Eksyit väärälle palstalle. Kokeilepa tuota uskontopuolta: hindulaisuus voisi antaa vastauksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zaza kirjoitti:

Eilen astuin vahingossa koppakuoriaisen päälle ja se delas. Mitä nyt teen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu