Mistä huomaa?

Mistä huomaa että nainen on kiinnostunut? Naiset kertokaa! Esim. vaikka baarissa kun ei viel ole jutellut jonkun kanssa niin onko jotain näkyviä merkkejä...tai sitte jos on silleen tuttu et on jutteluasteella??
Mä oon niin sokee etten juuri huomaa mitään, muut joutuu sanoo et hei toi tossa...;)
51266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mä ainakin katselen aina kiinnostavien tyyppien perään enemmän kun muitten. kiinnostaahan sitä toki tietää, missä se liikkuu :) siis jos jonkun likan silmät jumahtaa suhun useemmankin kerran ja katseet kohtailee, niin kyl sen usein voi tulkita kiinnostukseks! -ainakin mun suhteen. voi tietty olla jonkin sortin mahdollisuus, et tyttöö hämääkin vaan vaik tyyliin kundin ulkonäön tuttuus.. ja tyttö miettii, missä mä oon ton tavannu/ nähny.

jos on jutteluasteella niin sit riippuu varmaan kauheesti tytöstä ja yleensäkin teidän kummankin luonteesta. mä oon ainaskin sellanen et meen kyl siinä tapauksessa vaikka kirveellä jotain jutskaan. yleensä tosi tyhmää... :)

en tiedä auttoko... nuo tuli mulle mieleen :)

Äänestä

Ei ole mitään yhtä ja tiettyä mistä sen tietäisi. Kyllä sen huomaan ja jos toinen ei tee aloitetta/näkyvää iskemisyritystä, niin sitten se on tarkoituskin varmaan olla vain silmäpeliä, tai silmänlepoa kivan näköisessä kaverissa ilman muita ajatuksia.

Äänestä

rupeet kattelee ympärilles, kyllä sen huomaa!! jos joku sua kattoo ja hymyilee niin siinä se!! onnee yrityksilles!! ;)

Äänestä

no ma ainakin, jos naen sopon kundin, yritan tuijottaa ja juuri kun kundi katsoo mua pain kaannan paani pois, kuitenkin niin, etta kundi huomaa, etta tuijotin.. jos kundilta ei jonkin ajan paasta tule aloitetta (no yleensa tuleee mutta anyway) menen juttelemaan... pyydan tanssimaan tai jotain... (aa ja oo ei oikein aina toimi siksi oudon nakoista tekstia)

Äänestä

Kiitti vastauksista! Niinhän se taitaa olla että katse kertoo enemmän kuin tuhat sanaa, ja et yleensäkin ei pidä kulkee laput silmillä;)
Juttu vaan on niin että mä en ole just nyt katellut ketään erityistä ni olis kiva huomata jos joku sopiva vaikka oliski mun perässä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr. D kirjoitti:

Mistä huomaa että nainen on kiinnostunut? Naiset kertokaa! Esim. vaikka baarissa kun ei viel ole jutellut jonkun kanssa niin onko jotain näkyviä merkkejä...tai sitte jos on silleen tuttu et on jutteluasteella??
Mä oon niin sokee etten juuri huomaa mitään, muut joutuu sanoo et hei toi tossa...;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu