Asensin XP uuden kiintolevyn, josta tehtiin C & D
asemat. Vanha levy on nyt H & I asemana. Mitään
ei poistettu vanhalta levyltä. Documents and Settings alla olevasta omat tiedostot/oma nimi
ei löydy mitään. Opastaisiko joku sellaisen ohjelman kotisivulle, joka näyttäisi kiintolevyn
kaikki tiedot.
asemat. Vanha levy on nyt H & I asemana. Mitään
ei poistettu vanhalta levyltä. Documents and Settings alla olevasta omat tiedostot/oma nimi
ei löydy mitään. Opastaisiko joku sellaisen ohjelman kotisivulle, joka näyttäisi kiintolevyn
kaikki tiedot.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ohjelman kotisivulle, joka näyttää kaikki kiintolevyn tiedot?? Mitähän sinä mahdat ajaa takaa?
Sinulla pitää olla järjestelmänvalvojan oikeudet, ja varmasti onkin, koska olet pystynyt muuttelemaan asemiasi. Muokkaa kansion asetukset niin että se näyttää piilotetut tiedostot ja järjestelmä tiedostot.
Tämän jälkeen sinä näet AIVAN KAIKKI kovalevyllä olevat tiedostot ja kansiot. Se onnistuu minkä tahansa kansion..
-> "Työkalut (Tools)" -valikosta ->
-> "Kansion asetukset...(Folder options...)" ja keskimmäinen välilehti. Jos olet osannut asentaa uuden kovon, luulisi että tuon jo tiesit.
Jos kansiossa ei tuonkaan jälkeen näy mitään, se ON tyhjä. Miksi, sitä en osaa sanoa, mutta ei olemassa mitään ohjelmaa joka sieltä jotakin löytäisi.
Ellet tehnyt asemasta varmuuskopiota, saanet silloin sanoa tiedoille hyvästit iäksi. Tee aina varmuuskopio jos vähänkin mulkkaat asemiasi/kovalevyjäsi.
Tosin, jos kaikki muut tietot ovat tallessa, olisi aika erikoista että kone olisi itsestään tuhonnut yhden kansion kaikki tiedot... Ellet tosiaan ole itse tehnyt mitään mikä sen olisi aiheuttanut.
Onnea matkaan!
t. -F-
Filet löytyi Recovery ohjelmalla.
Kiitos vihjeestä, se ei auttanut näyttämään niitä.