ihme porukkaa

Miksi porilaiset ovat niin ynseitä? Ei paljon kontakteja saa jos ei itse mene juttelee..tylsää porukkaa.
3489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

porilaiset vaan on niin sulkeutuneita persoonia..
miks kaikkien pitäisi jutella?!
mikäs siinä, jos tykkä olla naama kurtusa?

Äänestä

Toiset sanoo että Pori olisi niin sivussa, ettei ole mitään juttelemista.

Minusta se ei pidä paikkaansa, sillä suurin osa tutkituista ihmistä pitää että he asuvat aivan oman reviirinsä keskellä.

Äänestä
  • PORI on niin pieni paikka, ettei siellä ole kuin yksi totuus.

    Jos olisi kaksi, niin silloin voisi nuoretkin oppia keskustelemaan sivistyneesti niiden eroista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naaras 25 kirjoitti:

Miksi porilaiset ovat niin ynseitä? Ei paljon kontakteja saa jos ei itse mene juttelee..tylsää porukkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu