Käykö Itälälle Jäätteenmäet?

Potkastaan pihalle PJ:n pallilta.

Miksi muuten Sasi ei halua Itälän osallistuvan PJ kilpaan. Eikö vaalit ole tarkoituskaan olla tasapuoliset, jossa kilpaan voi asettua myös entinen PJ?
4160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mutta aika merkillistä, että kokoomuksen eduskuntaryhmän sisäiset kannanotot kuten nyt tuo Sasin Itälän ulosheittovaade vuotavat ylipäätään julkisuuteen.

Antaa jo kyllä aika omituisen kuvan puolueesta.

Ei sitä nyt avoimuudenkaan nimissä voi ihan mitä tahansa sentään tehdä.

Äänestä
  • ...nehän kaikissa puolueissa oikein odottavat, että joku eduskunnassa loisiva toimittaja ottaisi jutunjuuren.

    Kyllä on köyhää. Niinku filosofisesti.

    t:jarmo

    Äänestä

kauden kansanedustaja Paula Risikko ilmoittautui ehdokkaaksi kokoomuksen puheenjohtajaksi.

Äänestä
  • Hän oli niin tavattoman huolissaan ennen ryhmäpuheenjohtajan vaalia niistä lommoista ja arvista, mitä tuollaiseen puheenjohtajakisaan ryhtymisestä saattaa tulla.

    Kai siellä sitten jotakin terveystieteitten tohtoreita tarvitaan.

    Hänen viimeinen valtiopäivätekonsa tältä vuodelta näyttää olevan "Hoidon saatavuus ja asiakasjonojen hallinta".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuison kirjoitti:

Potkastaan pihalle PJ:n pallilta.

Miksi muuten Sasi ei halua Itälän osallistuvan PJ kilpaan. Eikö vaalit ole tarkoituskaan olla tasapuoliset, jossa kilpaan voi asettua myös entinen PJ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu