Uudehkona netin käyttäjänä " eksyin " tällä palstalla mainituille pornosivuille ja rupesin tietysti selailemaan mitä on tarjolla. Hyi helvetti. Kuinka joku voi nauttia kuseskelemisen katselemisesta, kurkun ja muiden vihannesten tunkemisesta ties minne reikään, raskaina olevien naisten sähläämisestä jonkun panokoneen kanssa, teinimasturboinnista, nyrkin tunkemisesta naisen vaginaan jne. On kakkaleikkejä, ryhmäpanoa, jopa ns.raiskauskuvia.
Tiedän, että seksuaalisuus on monimuotoista mutta ainakin minun rajani tuli täyteen. Varmasti myöskään moni noista pornonäyttelijöistä ei työstään nauti, oliskohan jonkinlainen "painostus" koko homman takana.
Minä olen ihan tavallinen keski-ikäinen suomalainen mies, jolla on ihan tavallinen keski-ikäinen vaimo, ja kuitenkin meillä on ihan vauhdikasta ja antoisaa seksiä keskenämme. Ei siihen moisia pervesioita tarvita.
Toivottavasti ei meidän lapsemme näillä pornosivuilla surffaile.
Tiedän, että seksuaalisuus on monimuotoista mutta ainakin minun rajani tuli täyteen. Varmasti myöskään moni noista pornonäyttelijöistä ei työstään nauti, oliskohan jonkinlainen "painostus" koko homman takana.
Minä olen ihan tavallinen keski-ikäinen suomalainen mies, jolla on ihan tavallinen keski-ikäinen vaimo, ja kuitenkin meillä on ihan vauhdikasta ja antoisaa seksiä keskenämme. Ei siihen moisia pervesioita tarvita.
Toivottavasti ei meidän lapsemme näillä pornosivuilla surffaile.
Vastaukset 7
Vanhimmat
..olla pitämättä pervosta, heh, hih.
Ehkä on harvinaista pitää kaikesta noista luettelemistasi..
Noi hommat on tarkotettu ylipervoille naisia alistaville paskoille, ei normaaleille ihmisille. Itte en likkana moisia selaa, mut en taida jäädä mistään paitsi.
No, jotkut tekee mitä vaan rahan takii..
todella
melkein kaikkea voi harrastaa seksissäkin se on siitä kiinni mitä te/ne kaksi haluavat ja mihin suostuvat ei ME voida ketään syyttää , harrastetaan vaan sitä normaalia eihän meidän ole pakko sitä katsoa sä menit sivuille joihin ei olis pitänyt mutta menit ihan vapaaehtoisesti . En minä kuulu tähän ryhmään mytta antaa heidän harrastaa ei ole multa pois sekään.
mutta kiinnostusta ja uteliaisuutta sinulla kuitenkin on! Se on hyvä - et ole ihan pystyyn kuollut. Sinun suhtautumisesi ns.pervouteen on samanlainen kuin ihmisten, jotka 100 vuotta sitten menivät sirkukseen katsomaan siiamilaisia kaksosia: tervettä uteliaisuutta ja ihmetystä. Mutta se seikka, mitä sinä et ymmärrä - et pysty ymmärtämään ja sekös sinua häiritsee - ei ole niin yksinkertaista. Ei kukaan "valitse" fetissiksi esim. nyrkkiraiskausta, se vain on. Hyvä että sinulle riittää "tavallinen" seksi. Minun ja monien muiden mielestä se on helvetin tylsää ja väritöntä. Ja mitä tulee lapsiisi, toivottavasti sinulta löytyy suvaitsevaisuutta - jos vaikka kävisikin niin, että he poikkeavat sinun viitoittamalta suoralta tieltä noissa seksiasioissa kun aika ehtii...
En todellakaan ole "pystyyn kuollut" seksin suhteen. Minä vaan en yksinkertaisesti pitänyt näkemästäni. Kukin puuhatkoon keskenään ja varsinkin toisiaan kunnioittaen ja pakottamatta, mitä lystää. Tämä ylenpalttinen seksin ja seksuaalisuuden eri muotojen pursuaminen tiedoitusvälineistä vaan vähän hirvittää. Antaako se oikean mallin ( jos sellaista onkaan) seksistä sinänsä. Miten selität lapselle , joka ei vielä täysin ymmärrä edes omaa seksualisuutaan, näitä ns. poikkeavuuksia. Seksi kiinnostaa ja nuoret hakevat tietoa sieltä, mistä helpolla saavat. Median antama seksuaalisuuden malli on mielestäni väärä. Naisen pitäisi aina olla "valmis" ja miehen kykenevä. " Tavallista " seksin arkea ei näissä medioissa näy.
Mainitsemaasi " tavalliseen " seksiin voi liittyä hyvinkin monimuotoisia seikkoja. Ei sen tarvitse olla tylsää, siitä tehdään tylsää.