Tuli vahingossa painettua joku näppäinyhdistelmä, ja hups! Kuva näytöllä kääntyi 90 astetta oikealle! Eli nyt täytyy kattella pää kallellaan tai, kuten nyt kekkasimme, käännöimme koko näyttölaitteen kyljelleen. En ole löytänyt asetuksista sellaista kohtaa, joten voisiko joku auttaa? Miten saan näytön normaaliksi?
Näyttö väärin päin!
14
22514
Vastaukset
- Rex
Ensin Ctrl Alt ja nuolinäppäimillä, jos ei auta, niin sitten kokeile : Näyttö/asetukset/lisäasetukset/näyttölaite/näytön suunta. Auttoiko ? Sitten vastaa, auttoiko ja kumpi neuvo auttoi?
- Mako
Kiitos Rex, tuo Ctrl Alt nuolinäppäimet tepsi! Kiitoksia tuhannesti :)
- Mako
Kiitoksia, Rex, tuo ctrl alt nuolinäppäin toimi! Kiitti tuhannesti :)
- Kärty
Kiitti Rex!! Pelastat monen päivän näillä tiedoilla!! :)
- I hate Microsoft
Kiitos paljon vastauksesta!!
Kävi samanlailla, CTrl Alt nuolinäppäin toimi.
Ihmettelen vaan miksi pitää tuollaisia typeriä näppäinkomentoja ylipäätään olla, jota voi vahingossa painaa?
Tämäkin piti googlettaa!
Taas yksi hyvä syy miksi pysyttelen Applen tuotteissa. Harmi että työkoneessa on pakko olla Microsoftin päänsärkytuote. Liekö heillä joku yhteistyösopimus Asperinin kanssa? - Nenuliini
Kiitos! Tuli tarpeeseen!
- muttatuota
entä voiko niitä pikanäppäintoimintoja muuttaa tai poistaa ?? nimenomaan tuo control-alt-nuoli pistää yhessä nettipelissä ikkunat nurin ja . . . .
- ImacMarco
I hate Microsoft kirjoitti:
Kiitos paljon vastauksesta!!
Kävi samanlailla, CTrl Alt nuolinäppäin toimi.
Ihmettelen vaan miksi pitää tuollaisia typeriä näppäinkomentoja ylipäätään olla, jota voi vahingossa painaa?
Tämäkin piti googlettaa!
Taas yksi hyvä syy miksi pysyttelen Applen tuotteissa. Harmi että työkoneessa on pakko olla Microsoftin päänsärkytuote. Liekö heillä joku yhteistyösopimus Asperinin kanssa?Aivan varmasti on. Mac saisi kehittää vielä lisää kyl yksinkeraisemmaksi. Vaikka niin että Safari avautuu heti. Muuta ei yleensä edes tarvi.
- aivanjärkyttävä
I hate Microsoft kirjoitti:
Kiitos paljon vastauksesta!!
Kävi samanlailla, CTrl Alt nuolinäppäin toimi.
Ihmettelen vaan miksi pitää tuollaisia typeriä näppäinkomentoja ylipäätään olla, jota voi vahingossa painaa?
Tämäkin piti googlettaa!
Taas yksi hyvä syy miksi pysyttelen Applen tuotteissa. Harmi että työkoneessa on pakko olla Microsoftin päänsärkytuote. Liekö heillä joku yhteistyösopimus Asperinin kanssa?Mua vituttaa windowsin kaamee latenssi!
- ooo
Oletko asentanut koneellesi jonkin ohjelman missä käytetään/muutetaan monitorin asetuksia pikanäppäimillä.
käynnistä - Ohje ja tuki - windowsin perusteet -
Yleistä windowsin pikanäppäimistä... - tyttöSuomesta
Kiitos Rex, monet toisissa ketjuissa ohjeistivat CTRL alta nuolinäppäin, mikä minun koneelle ei kuitenkaan toimi. Tuo neuvomasi asetusten kautta näytön kääntö sitä vastoin toimi, kiitos siis! :)
- varmistusdialogi
Sinänsä tarpeellinen projektoreiden kanssa, mutta saisi olla jokin varmistusdialogi
- heywe
Hienoa, emme voi syyttää lapsiamme, jos heillä on älyphelin niskakenossa:, tai jos syytämme, niin kävelemme 180 astetta vinossa. Eihän sitä ottaisii edes skoljoosipotilas vakavasti, siispä nöyrästi eteenpäin, koko maailma on täysin vinossa, ilman Jeesusta. Raamatusta löytyy kaikki, siis koko maailman historia, nykypäivä, miksei siis tulevaisuus! Tuli muuten mieleen, jos alkaisit kävellä käsillä? Varo ettei veri mene päähäsi, älä myöskään käännä konettasi, koska olet silloin taas lähtöastelmassa. Terv:Ole siunattu
- emtkgojb
Muistakaa eka kirjautua sisään!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1442288
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311578En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1521563- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1431251The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121131Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226975- 156926
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20819