Väärin pysäköinnistä

Jos merkitty pelastustie on ajettu tukkoon,niin pitääkö virkavallalla olla lupa kiinteistön isännöitsijältä,että tien tukkinut ajoneuvo voitaisiin hinata pois. Sanompahan että voi he*****i.Eikö voitaisi laatia laki,joka mahdollistais jokaisen joka huomaa,esim,että pelastustie on ajettu tukkoon,voisi soittaa viranomaisille,ohittaen turhan väliportaan eli isännöitsiän. Lain pitäisi määrätä ,että haittatekijät eliminoitaisiin välittömästi.Lasku kaikista kuluista häiriön aiheuttajalle.
5635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja samalla kaikki valveutuneet kansalaiset voivat rekisteröityä Etelä-Suomen kerrostalokyttääjiin! Toivomme teidän tietysti myös raportoivan mahdollisista luvattomista pyykkituvan käytöistä, koiran ulkoiluttamisesta kielletyillä alueilla ja polkupyörien huolimattomasta jättämisestä aivan rappusten eteen.

Hienoa toimintaa, tästä on hyvä jatkaa!!

Äänestä
  • Henkilölle, joka ei kykene näkemään mitään eroa luvattoman pyykkituvan käytön ja pelastustien tukkimisen välillä, on käyttämäsi suhtautumistapa ihan oikea.

    Äänestä

  • Keksitkö ihan itse tuon kerrostalokyttääjät-läpän? Loistavaa huumoria, tuore näkökulma asiaan.

    Miten joku voi olla niin pikkusieluinen, että suimaantuu pelastustielle pysäköinnistä? Ei talot koskaan oikeasti pala, ne pelastustiet ovat ihan kiusantekoa.

    P.s. jos pelastustie on pysäköity täyteen, niin kannattaa viedä oma auto parkkiin lähimmän paloaseman eteen, siellä on tavallisesti hyvin tilaa valaistulla ja auratulla pihalla.

    Äänestä

isännöitsijää tarvinnut välikädeksi.

Äänestä

tulisi määrätä lääkkeitä tuollaisille hörhöille kuin sinä !!!.. ei vaan voisi olla poikaa sellainen pykälä jotta palokunta voi ajaa kinnerin paskaksi tuupatessaan sen edestä pois, ja tietenkin paloautolle ja muille autoille koituneet vahingot korvaa se puupää joka auton väärin pysäköi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kamppanja kirjoitti:

Jos merkitty pelastustie on ajettu tukkoon,niin pitääkö virkavallalla olla lupa kiinteistön isännöitsijältä,että tien tukkinut ajoneuvo voitaisiin hinata pois. Sanompahan että voi he*****i.Eikö voitaisi laatia laki,joka mahdollistais jokaisen joka huomaa,esim,että pelastustie on ajettu tukkoon,voisi soittaa viranomaisille,ohittaen turhan väliportaan eli isännöitsiän. Lain pitäisi määrätä ,että haittatekijät eliminoitaisiin välittömästi.Lasku kaikista kuluista häiriön aiheuttajalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu