Mulla oli ylä-asteella tosi pienet rinnat.
Sitten ne kasvoi just siihen A kuppiin kun aloin syödä enemmän.
Ajattelin et rinnat kasvaa jos syön,mut maha kasvoi eikä rinnat..nyt olen kyllä aika hoikka kun aloitin liikunnan vuosi sitten mutta rinnat ei kasvanu.
Nyt ne on vieläkin tosi pienet ja olen jo 20 vuotias.Menkat alkoi 14-vuotiaana,äitilläni on isot rinnat ja pikkusiskollani joka on 14 on kanssa jo B kupit..Ja mulla on tosi pienet ja "roikkuvat".
Miten saisin isommat rinnat,muuten kun implanteilla?
Jossain oli että voi tilata jonkun kuurin että rinnat kasvais..ei ole kiva aina baariin mennessä käyttää push uppei ja laittaa paperii rintoihin kun ne on niin olemattomat..
En kehtaa näyttää niitä kellekkään enkä tosiaankaan pysty mennä uimaan kesällä tai käyttää toppeja jos ei ole paperii tunkenu alle..auttakaa..
Sitten ne kasvoi just siihen A kuppiin kun aloin syödä enemmän.
Ajattelin et rinnat kasvaa jos syön,mut maha kasvoi eikä rinnat..nyt olen kyllä aika hoikka kun aloitin liikunnan vuosi sitten mutta rinnat ei kasvanu.
Nyt ne on vieläkin tosi pienet ja olen jo 20 vuotias.Menkat alkoi 14-vuotiaana,äitilläni on isot rinnat ja pikkusiskollani joka on 14 on kanssa jo B kupit..Ja mulla on tosi pienet ja "roikkuvat".
Miten saisin isommat rinnat,muuten kun implanteilla?
Jossain oli että voi tilata jonkun kuurin että rinnat kasvais..ei ole kiva aina baariin mennessä käyttää push uppei ja laittaa paperii rintoihin kun ne on niin olemattomat..
En kehtaa näyttää niitä kellekkään enkä tosiaankaan pysty mennä uimaan kesällä tai käyttää toppeja jos ei ole paperii tunkenu alle..auttakaa..
Vastaukset 19
Vanhimmat
Älä suotta huolehdi moisesta! Push-upit on ok, mutta jätä ne paperit pois. Ei rintojesi koko häiritse ainakaan niitä järkeviä miehiä. Usko minua, et kaipaa niitä joita asia mahdollisesti häiritsee.
Drumtone puhui vähän, mutta asiaa...
Älä huoli tisujesi koosta. Monet miehet pitävät pienitissisistä enemmän...
Pidän tosi pienirintaisia naisia todella kiihottavina. Jos naisella olisi vain söpöt nännit, niistä pitäisin. Enintään A-kupin riippurinnat olisi todella syötävän suloiset!
Luonto on suonut sua todella pienillä rinnoilla :(.
Alle c-cupin rinnat ovat todella naurettavan pienet lähinnä poikamaiset.
vai että naurettavan pienet!!! ehkä sinun mielestäsi mutta onneksi on sellaisiakin jotka osaa arvostaa pientä ja sievää. c:stä ylöspäin rinnat ovat isot B on keskikokoa ja A on pieni mutta ei sentään naurettavan. ihan tiedoksi vaan.
Osoittaa todella pientä ajatusmaailmaa tuo sinun mielipiteesi! Toivon todella, että naiset arvostelevat sinun heppiäsi ja pahasti..Tiedossahan se on millaisa miehiä tuollaisen ajatusmaailman omaavat ovat! YÄK, en ottaisi ikinä!
Minäkin olin kerran sängyssä lattearintaisen polkkatukkaisen naisen kanssa. Oli tunne niinkuin olisi pannut jotain poikaa. yäk. Never again!
Ikää kohta 21 ja rinnat A-kuppia.
Syö itsetuntoa ja rajoittaa mun elämää tosi pahasti, koska en todellakaan vaan PYSTY hyväksymään itseäni tälläsenä. Esim. minkäänlaista seksielämää mulla ei ole, eikä ole (muutamia teini-iän epätoivosia säätöjä lukuunottamatta) koskaan ollut, eikä tule olemaan tulevaisuudessakaan, koska HÄPEÄN itseäni alastomana niin paljon. Eikä push-uppien luoma illuusio normaalikokoisista rinnoista ainakaan auta asiaa, väistämätön pettymyshän siitä jätkälle aiheutuu (kokemusta on..) kun karu totuus paljastuu...
Mutta ei kai näitä suuremmaksi saa millään muulla kuin silikonilla. Lihottaminen ei auta: kaikki rasva menee perseeseen ja reisiin, muttei rintoihin. Mieluummin oon sitte edes hoikka lauta kuin rinnaton läski.
Mullakin mutsi ja sisko on tosi rintavia, ettei tästä geenejä voi syyttää. Teini-iän anoreksiaa ehkä sitten, tai puhdasta huonoa tuuria.
itsekin samasta ongelmasta "kärsin" en enää niin paljon.
Mulla ei yläasteella ollut tosiaankaan mitenkään kivat rinnat,pienet just sen Akupin verran.
Sen jälkeen kun e-pillereitä aloin syömään niin on hiukan rinnatkin kasvaneet,nyt on koko vaihteleva eli riippu aina ihan rintaliivistä on minulla 75a 75b ja sitten on 75c ja 80a että aina riippuu vähän rintsikoista.ja push uppeja käytän itsekin kun rientoihin lähden muuten töissä ihan normaaleja rintaliivejä,elän parisuhteessa ja asumme yhdessä,mieheni pitää rintojani sopivina ruumiin rakenteeseni verrattuna.itse täytän kesällä 21.
Olen kuullut että jos harjoitat rintalihaksiasi sillä voisi olla jotain merkitystä se ainakin kiinteyttää rintoja,itse en ole ikinä testannut.
Mutta se on kyllä osakseen myös sieltä sinun päästäsi kiinni,kun itse tykkäät itsestäsi niin kyllä ne muutkin tykkää,mahdollinen epävarmuutesi varmasti näkyy.tiedän itse mistä puhun.
Kyllä minusta tuntuu että me pieni rintaiset vain joudumme käyttämään niitä push uppeja,itse en ainakaan suosittele niitä implatteja.
Mutta sekin on tietenkin vain sinusta kiinni.
Rasvakerros kasvattaa rintoja, joten kaikkea ei kannata laihduttaa pois - jos suvussa on isompia rintoja. Pienistä rinnoista on vain hyötyä isoihin verrattuna pukeutumista, tyylikkyyttä, liikkumista ja ihmissuhteitakin ajatellen. Tissienperässä juoksevat surkimukset karsiutuvat pois ja löydät kunnollisen kaverin, joka ei ole kanssasi vain tissien vuoksi. Väitän että miehille pieni se on ainakin yhtä "vaikea" jutta, mutta onneksi on vielä paljon kunnon tyttöjä olemassa, joille monet muut asia ovat miehessä tärkeämpiä. Sellainen tai tällainen malli tai mitta ei ole mikään tae onnesta eikä varsinkaan hyvän kumppanin löytämisessä, vaikka esim. vino nenä saattaakin karsia monet itseään parempina pitävät pois. Nuorena kaikki tällaiset asiat tietenkin askarruttavat ja saattavat kovastikin masentaa, mutta myöhemmin huomaan että se on aivan turhaa ja typerää.
Istu ja laita kämmenet vastaavan polven ulkosyrjälle, paina niin kovaa kuin pystyt polvia yhteen - mutta älä ana liikkua - 5-10 sekunnin ajan. Toista kymmenen kertaa aamuin illoin. Voit myös liikuttaa polvet eri etäisyyksille toisistaan, niin että rintalihakset saavat vähän erilaista kehitystä. Seisaallaan voit laittaa kädet nyrkiin ja nyrkkien sisäsyrjät yhteen sekä toistaa samanlaisen anaerobisen maksimivoima- ja lihasharjoituksen pitämällä käsiä koukussa eri korkeuksilla. Katso peilistä miten vaikuttaa ja etsi asentoja, jotka miellyttävät eniten. Vähitellen (kuukausien ja vuosien) kuluessa saat isot ja voimakaat rintalihakset, jotka osaltaan kasvattavat ja tukevat rintojasi. Syö terveellisesti ja myös rasvoja (kuten kalaöljyt kapseleina ja oliiviöljyä), juo reilusti puhdasta vettä (jotta solut ovat täynnä), liiku sopivasti (siis ei kovin paljoa, pitkänmatkan juosua tms.), nuku hyvin (mene aikaisin sänkyyn, viimeistään 9 - puoli kymmeneltä ja nuku vähintään 6-7:ään) ja elä muutenkin säännöllisesti ja tee miellyttäviä asioita, jotka eivät jää pyörimään päähän yöksi (kuten TV ja musiikki), vaan pitävät mielen iloisena ja vireänä. Ole onnellinen, äläkä turhaan rasita itseäsi tai tavoittele tyhjää.
minulla oli alle kaksikymppisenä melkoiset ryntäät suhteessa kroppaan. Eikä todellakaan ollut kiva kuulla viheltelyjä, letkautuksia ja tuntea polttavia katseita, varsinkin kun en ollut vielä itse mitenkään seksuaalisesti aktiivinen. Useinkin tunsin olevani pelkkä pillu, vaikka halusin jotakin aivan muuta.
Isot tissit ovat yes. njam. eikä niissä ole mitään huonoa tai hävettävää.
isoissa on huonoa niiden kantajille. pienet usein tuovat tosin epävarmuuden tunnetta, kuten kyseisenkin keskustelun aloittajalle, mutta sanoisin kokemuksesta että pienet ovat käytännöllisemmät kuin isot.
rinnat on myös mun ongelma,häpesin monta vuotta niitä ja vielä näin vanhana akkana(37)joskus mietin implanttien ottoa.seurustelen aivan ihanan miehen kanssa joka oikeasti tykkää pienistä rinnoista ja ennen kaikkea musta ihmisenä.yritän hyväksyä itseni tälläisena kuin olen,yritä sinäkin.
Tykkään naisista, joilla on tosiaan pienet rinnat. Ihmettelen kauhiasti, miksi kaikki pienirintaiset naiset ovat niin alemmuuden tuntoisia rinnoistaan? Katselen sata kertaa mieluummin liivitöntä pienirintaista naista topissa, tai napapaidassa, kuin isorintaista naista. Kantakaa ylpeänä, ja ryhdikkäänä liivittömiä rintojanne. Heittäkää turhina toppaukset nurkkaan. Näin toivoo Aki.
voi kun kaikki muutkin miehet ajattelisivat kuin aki. minulla on pienet rinnat enkä aio suurentaa, haluan olla luonnollinen. en edes meikkaa. uskon siihen että vielä joskus kelpaan jollekkin!
ymmärrän hyvin sen, että pienet rinnat voivat heikentää itsetuntoa roimastikin, mutta rintojen sijaan ajattele niitä kaikkia muita hyviä puolia sinussa on ja perusta itsetuntosi niihin.
ja ihan noin vaan lohdutukseksi sanoisin muutaman sanasen:
a) pienirintainen ei joudu käyttämään kesällä pakosti rintsikoita -> hikoilee vähemmän (isorintaisella ei tule kuuloonkaan ottaa niitä pois ja lähteä kaupungille)
b) tietyt liikuntalajit helpompia (isot rinnat pomppii ylös alas ja se sattuu)
c) rintsikoita saa melkein mistä vain (toisin kuin isojen kokojen)
d) eipä tarvitse kuunnella niitä vihellyksiä ja kestää ainaisia rinnoillepuhujia
e) puhumattakaan niistä jotka käy käsiks
f) kundit ei ihastu rintoihisi vaan SINUUN!
g) paidat istuvat paremmin ja kunnolla istuvia paitoja on myös paljon helpompi löytää
tossa nyt vaan muutama..
mutta hyvää jatkoa sinulle.
älä häpeä rintojasi, maailma on täynnä pienirintaisia naisia! itsellänikin on pienet rinnat, 70B tai A:kin käy joissakin rintsikoissa. Sussa on varmasti jotain muuta mistä tykkäät enemmän, omalla kohdallani ne on peppu ja maha. sun rinnat on osa persoonallisuutta, ei kaikkien tarvii olla mitään povi-pommeja. Hyvää jatkoa :)!