finnsport 500 rs/yamaha 115 2t

kertokaa tietäjät mikä olisi sopiva potkuri ko. vene/ moottori yhdistelmään. 2 hlö. kuormalle. onhan tällasia yhdistelmiä liikkeellä, ei mitään kisapotkuria vaan alumiinikin kelpaisi.
3968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oli 21"teräs ja kun se särky kiveen niin nyt on 23" alu.Paras olisi high five elikkä semmonen 5 lapainen jos ei ole rahasta kiinni.

Äänestä
  • se aina on kii. siksihän tässä täytyy tehdä tiedusteluja ,että minkälaisella alkaa vauhtia hakemaan. kokeillaan tota 23 tuumasta ensin. siis sitten kun jäät on sulanu. palataan keväällä asiaan.

    Äänestä

  • jpee kirjoitti:

    se aina on kii. siksihän tässä täytyy tehdä tiedusteluja ,että minkälaisella alkaa vauhtia hakemaan. kokeillaan tota 23 tuumasta ensin. siis sitten kun jäät on sulanu. palataan keväällä asiaan.

    hyvä potkuri koko jaksaa lähteä 7 päällä liukuun kun jurnuttaa vähän 5 päällä herkästi ja kulkee hyvin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jpee kirjoitti:

kertokaa tietäjät mikä olisi sopiva potkuri ko. vene/ moottori yhdistelmään. 2 hlö. kuormalle. onhan tällasia yhdistelmiä liikkeellä, ei mitään kisapotkuria vaan alumiinikin kelpaisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu