Ajattelin vain, että ostaisin. Oon kuullu että se on hyvää laatua. Ja että kissat pitävät siitä.
Paljon maksaa royal canin kissanruoka pussi
Hazzu
61583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
maksaa 2 kiloa n.16 euroa. Meillä syödään Fitiä, joka siis on normaalipainoiselle ja aktiiviselle kissalle. Kannattaa pyytää ensiksi näytepusseja, jos et ole ennen kokeillut. Eivät maksa mitään. :)
Eri eläinkaupoissa on hieman hintaeroja, vaikka suositushinta tietysti on aina sama. Nummelasta olen ostanut noin 20 eurolla/2 kg RC:tä (Hair & Skin, Sensible). Erilaiset ruoat ovat hieman erihintaisia, esim. Maine coon -raksut, joita meillä pääasiallisesti syödään, ovat hieman kalliimpia kuin muut Royal Caninin raksut.
Mitä isomman pussin ostaa, sitä halvemmaksi se tulee. Nummelassa 10 kg:n säkit maksavat siinä 40-50 euroa, 400 gramman pussit 4,80 euroa (muistaakseni). Lohjalla pyörivät aika samoissa hinnoissa, samoin Helsingissä.
Ja tosiaan kannattaa ensin pyytää muutamasta laadusta näytepussi =).
riippu aina paikasta tuo hinta, mutta Tuusulassa maksoi 2 kiloa tuon 16 euroa. Sitten taas nuo "erikoisraksut" on hiukkasen kalliimpia. Kannattaa ehkä tilata myös muita näytteitä esim. Nutro ja Acana
www.acanafin.com
www.nutro.fi
Lähettävät postissa kotiin. Nutron adult chicken kelpasi meidän nirppisneidille hyvin! :)
Hei,meillä oli ongelmia löytää kuivamuonaa, joka kelpaisi krantulle leikatulle kissaherrallemme. Lukuisten kokeilujen jälkeen Royal Canin Sensible löytyi ja tuntuu maistuvan! Hinta on Helsingissä 19-20 euroa 2 kg pussi.
Kannattaa ostaa saman tien 10kg:n säkki.
Kaksi kissaani syövät siitä n. 4-5 kuukautta.
Murot ovat täys ravintoa eli märkä ruokaa ei välttämättä tarvi tarjoilla ollenkaan.
Annan tosin silloin tällöin ihan vaihtelun vuoksi.
Hinta riippuu ihan liikkeestä.
Karvakorvissa 10 kg:n säkki Royal canin Fit (normaali painoiselle kissalle) maksaa 47€
10 kg:n säkki R.C Indoor (sisä kissalle) maksaa 49€
kyllä,ne on tosi hyviä sillä minun Napsu kissani on niin nirso että ei syö kun Latz-ruokaa mut kun kokeilin royalii niin heti se söi.....joten se on TOSI HYVÄÄ.