"Pikku G on syvältä"- lause kuului ennen sanavarastooni hyvinkin usein. Inhosin sitä jätkää, koska mielestäni se oli vain yksi näistä monista muoti-ilmiöistä. Päätin kuitenkin, etten hauku häntä, ennekuin kuuntelen hänen levynsä läpi. Levy olikin ihan ok. Lopulta, päätin käydä vielä ihan livenä katsastamassa tämän tyypin. Olin yllättynyt. Jätkähän osasikin jotain. En muuttunut miksikään faniksi, mutta enää en hauku sitä.
Haukkuminen on oikeastaan todella tyhmää. Antaa ihmisten nauttia musiikista josta he pitävät. Eihän se kenellekään haitaksi ole. Vai onko? Ja te jotka häntä haukutte, mikä Pikku G:ssä ottaa päähän?
Rohkeasti kommenttia vain.. ;)
Haukkuminen on oikeastaan todella tyhmää. Antaa ihmisten nauttia musiikista josta he pitävät. Eihän se kenellekään haitaksi ole. Vai onko? Ja te jotka häntä haukutte, mikä Pikku G:ssä ottaa päähän?
Rohkeasti kommenttia vain.. ;)
Vastaukset 14
Vanhimmat
on paskaa!
Täällä oli niiq jotagin pikkugee stuffia.
http://klunssila.cjb.net
Älkää klikatko tota linkkiä!!! Tulee niin helvetisti pop-uppeja!!!
Ja niissä on vielä kaikissa goatse!
Se on siis yks tämmönen lökä pelle siis ei noille maha mitään siis ne luulee olevansa jotain pyhimyksii!!!!
onhan se ainakin rehellinen kun kehtaa myöntää olevansa semmoinen "pikku" G.
Olisiko sitten mukavaa, kun se väittäisi olevansa jokin Iso Paha.
Poju änkyttää vaan laulamisen SIASTA,jos semmonen ihme on tapahtunut et se ite räpeltää älä-molot niin ei se paljon vaadi tehdä jotain roppi ja hintti molotusta,miks suuoomi poju apinoi jenkki kamaa ja luulee olevansa jotain??Koska suomessa ei osata tehdä omaa ei mitäännnn...vehje ei teitä hillo/posliini kakaroita jaksa katella.......
Sanoit siis usein "Pikku G on syvältä", mutta et halunnut haukkua häntä ennen kuin olit kuunnellut musiikkia?! Voisitko vähän selventää mitä tuo "syvältä" sinusta sitten tarkoittaa, ellei haukkumista?
Ajattelin ihan samaa... Ärsytti tossa tekstissä tollanen "pikkuvanhamaisuus"... *oksentaa*
Sori ny mut mun mielestä G oli hyvä räppäri ennen ku kävin sen keikalla... Oli se viä keikan ajanki ok mut keikan jälkee se oli pikka paskiainen... Ihan täynnä itteensä...! mä en sano tätä ny kateellisena vaa ihmisenä joka kuuli ja näki sen omana ittenää... Oltiin parin kamun kaa RDN:nän dösässä ja g SUUTTU mun kamulle ku se ei kielsi sitä lääppimästä!!! Ja sitä ennen se leveili rahoillaan... hitto jos kuulisit mitä se puhuu ku se haluu "tehä vaikutuksen" johki likkaa... Pikku G on sika... Sen Dj on sentää hauska ja muutenki sillä vaikuttaa olevan älyä.... EL ansaitsis saada enemmän huomioo!!! Ilmas sitä G ei pystyis ees varmaa esiintyy...!
Pikku G on täys paska.. DJ on oikeasti tosi hyvä. Siitä vois tulla kuuluisa ihan ilman G:täkin..
Nii ja sitten sillä on viä huumorintajuu ja se ymmärtää muutakin ku rakaa ja ym..
Luettuani juttusi..olen kyllä aivan yllättynyt. Olen G.n fani joten tietysti musta puhut asiaa, mutta ei ole mitään järkee haukkuu ketään. Se on tosi lapsellista ja tyhmää. Sulla on oikea asenne ja niinkuin sanoit "antaa ihmisten nauttia musiikista josta he pitävät" Ja mä tiedän mistä puhun koska mulla on paljon kavereita jotka inhoo pikku g.tä ja aina mun pitää vaa yrittää puolustaa sitä..
...ja tää oli vaan mun mielipide..
kakkapökäle robin ja tuuli on parhaita pikkugee on paskaa shaissea