HEHEH Piinavikko takana

On se nyt mukavaa kun saa seiskalla taivaltaa. Eli älä ruoki lamaa vaan aja sillä mikä tuntuu HYVÄLTÄ.
4423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Merkillisen paljon pidentynyttä jälkipuperbteettiaan elävät antavat autoasioissa sijaa tunteilleen.

Äänestä
  • Auton hankinnassa on tervettä käyttää järjen lisäksi myös tunnetta, tällöin saa sellaisen auton kuin haluaa, mutta kuitenkin järkevyyden nimissä. Autossa pitää olla "sitä jotain" jota itse arvostaa, jotain fiilistä. On paljon ihmisiä joille auton osto on vain ja ainoastaan järjellä ajateltu, viimeistäkin penniä myöten suunniteltu/budjetoitu ja erittäin tarkoin harkittu teko jossa ei tunteilla ole pienintäkään sijaa. Tuon takia suomi on täynnä toyotia, noita harmauden ja tylsyyden perikuvia jotka hukkuvat massaan kuin pieru saharaan. Oletteko koskaan ihmetelleet jättimarkettien parkkipaikoilla, että miten ihmiset erottavat oman autonsa sieltä joukosta kun samanlaisia on rivitolkulla? Rekisterinumeron perusteellako joutuu oman auton paikantamaan?

    Äänestä

  • Sitä vartenhan tuon hommasin, että on HYVÄ ja kaikille muille ärsykeeksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sniff kirjoitti:

On se nyt mukavaa kun saa seiskalla taivaltaa. Eli älä ruoki lamaa vaan aja sillä mikä tuntuu HYVÄLTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu