Ikäero?

Mielipiteitä?

Hei! Mitä mieltä olette siitä jos tyttö on 17.v ja ja poika tai oikeastaan mies 25.v. Miltä tälläinen suhde vaikuttaa? Voiko noin vanha mies olla oikeasti kiinnostunut 17.v tytöstä muussa mielessä kuin seksissä. Vanhemmiten ikäero saattaa olla jopa 15-vuotta, mutta näin kun toinen ei kuitenkaan ole vielä edes täysi-ikäinen?

5

710

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • afsf

      Itseasiassa säälin osittain tota miestä. semmonen 3-4 vuoden ikäero on mun mielestä normaali. Jonkin verran myös vituttaa tommoset yli 25-vuotiaat miehet, jotka yrittää lähes 10-vuotta nuorempia. Mun mielestä huom.

    • enzku

      Omasta mielestäni ikä ero ei haittaa vaikka tuo on melkein 10 vuotta, oma exäni oli 24 vuotias ja meillä oli se 7 vuotta ikä eroo, eikä se paljoo omasta mielestäni ole. Vanhempien mielestä se on. Ja se voi kyllä olla hyväksi käyttöä välillä, kunhan osaa valita oikeen kundin josta siis tykkää, eihän rakkaus tunne rajoja. Ethän sä ole edes sakkolihaa enää? Niin joten ei sun tarvi pelätä mitään.

    • Siinä on omat mutkansa ja riskinsä, kun toisella ei ikä piisaa kaljan ostoon ja toisella ehkä on uraputkea takana vuosia. Vanhemmilla on asiasta sanottavansa, ja naapurin tätillä ehkä kanssa. Todennäköisyyslaskennalla joudut todennäköisemmin yhteen hyväksykäyttäjän tai huonoitsetuntoisen vässykän kanssa kuin tapaillessasi omanikäistäsi, mutta ei kai sitä tilastojen kanssa vihille ollakaan menossa. Meillä on suurinpiirtein tuollainen ikäero toiminut hyvin, vaikka olin vasta yläasteella tavatessamme. Siitä aikaa 10v.

      • don`t worry

        mun vanhemmat oli myös ton ikäsiä tavatessaan ja vielä ovat yhdessä, joten älä murehdi vaan yritä tutustua mieheen kaikessa rauhassa :))


    • fefe

      eipä tuossa mitään ihmeellistä ole.. vanhempani olivat juuri tuon ikäisiä tavatessaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      199
      1921
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1096
    3. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      956
    4. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      136
      899
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      841
    6. 68
      752
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      98
      716
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      73
      677
    9. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      23
      617
    10. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      324
      612
    Aihe