69: Vanhasen tiukka paikka

Jos Vanhanen tuomitaan ahdistelusta, hänen tulee erota välittömästi. Historia huomioiden jo haasteen pitäisi riittää siihen. Vahingosta ei ole viisastuttu, nääs.
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

veteraaneille, hieno puhe, oletko ollut ahdistelemassa, iltalehden toimittajan kanssa, ei saaneet taaskaan mitään vaikka oli valjastettu koko juorulehti armeija vanhasen kippuun, tyhjän saa pyytämättäkin,

Äänestä
  • esittelemässä toki puutarhakaupunkimalliaan Kiinassakin, sitä mallia ei tosin ole missään edes kokeiltu, ja Nurmijärvelläkin se on epäonnistunut, Vanhaset ovat eronneet ja pääministerin omakotitalo on myytävänä, mutta kukaan ei halua ostaa sitä uuniperunataloa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Jos Vanhanen tuomitaan ahdistelusta, hänen tulee erota välittömästi. Historia huomioiden jo haasteen pitäisi riittää siihen. Vahingosta ei ole viisastuttu, nääs.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu