Missä vauva? Yli kaksi kuukautta jo synnytyksestä, mutta lupauksista huolimatta ei ole vauvaa nähty missään..
Linda Lampeniuksesta
Sellasta vaan että
19966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
mukulalla on vesipää niin ei voida tuoda julkisuuteen...
Linda on viisas nainen kun ei tuo lastaan julkisuuteen!
Ehkä Martin ei anna?
Euroopan luetuin tiedelehti New Scientist on huomioinut Lindan pääkirjoituksessaan, jossa lehti otti Lindan esimerkiksi kauniista ja älykkäästä ihmisestä. Lontoon hallitseva päivälehti Evening Standard on puolestaan kertonut Lindan olevan "Pamela Anderson aivoilla".
Millä sinä mittasit minun älykkyyteni? Silläkö, ettei älykkyydestäni ole mainintaa Euroopan luetuimmassa New Scientist -lehdessä?
Linda saa lisättyä kaikki "tutkinnot" omaan esittelyluetteloonsa. Mustaa valkoisella antaa ehkä potkua itsetunnolle. Kiva pläräillä iltaisin diplomeita kun vaavi on pantu unille.
älykkyyttä, ei sinne päinkään, niinkuin te kuvittelette itsestänne. Enemmänkin se on rahvaanomaista junttimaisuutta ihmisiltä, joiden elämässä ei muuta iloa löydy.
Turhamaisuus on rahvaanomaisuuden vastakohta. Turhamaisuus karisee yleensä elämänkokemusten kautta ja muuttaa ihmistä rahvaanomaisemmaksi. Rahvaanomainen ihminen on aito, ei pyri miellyttämään itseään tai muita.
Jos on sattunut painovirhe
Ku nui vannabee naikkoset puuhastelee.ja pimiässä "yön timo" nai varmasti suomi blondejakin?? lindan jutut ovat aivan avaruudesta.??
Luin saman. Taisi olla niin, että asiasta on kirjoitettu eka kerran ruotsalaisissa lehdissä. Ei nainen kehtaa näyttää rumaa lasta julkisuudessa. Odottaa ilmeisesti, että jos jotain pystytään lapselle tekemään. Jos ei mitään ulkomuodon puolesta voida tehdä, ilmeisesti sitten perustelee halullaan suojella lastaan julkisuudelta. Toivottavasti nainen ymmärtää joskus, ettei ulkomuoto ole pääasia. Toisaalta voi olla lapselle hyväkin, ettei joudu olemaan julkissuudessa lapsesta lähtien!
Lopettakaa jo haukkuminen ja mustamaalaaminen. Jos siinä lapsessa on jotain vikaa ei ole kiva että sitä ruoditaan täällä yleisellätasolla arvuutellen. Miettikää, miltä itsestänne tuntuisi kokea jotain kamalaa ja teitä haukuttaisi täällä. Itse en ole Lampeniuksen ihailija, mutta en hauku häntä. Elikä LOPETA!
Onko sillä lapsi, en ole kuullutkaan,..minkä ikäinen?
Ja Linda itsekin kehui kauniiksi prinsessaksi lasta. Kyllä jokin muu paljastuu hiljaisuuden syyksi. Ehkä mammamasennus tai jokin muu. Linda on joutunut ehkä perumaan keikkoja tai ei ole saanut hoitajaa tai jokin muu syy.
"Olivia syö kuin hevonen"
Kyllä ihmiset jaksaa
Julkkisten asiat kiinnostaa terveitä ihmisiä.
musta olisi hienoo, että julkisuuteen tuotaisiin vammainen lapsi, miksi piilotella. Itse ainakin rakastaisin aivan yhtä paljon erikoisen näköistä vauvaaa, olisi se kuitenkin MINUN vauvani vikoineen kaikkineen. Kaikki lapset ovat lisäksi varsinkin isovanhempien mielestä vaikkapa kuusine sormineen ja kolminen jalkoineen kitalakihalkoineen suloisia, vauvat vaan ovat ihania...
Musta on hienoo jos raskaus näkyy, eikä tarvii olla raskaana yhtään seksikäs. Äitinä voi sitten lörpsähtää rauhassa ja olla masentunut ja tuntea itsensä huonoksi äidiksi, muttei epäseksikkääksi julkkikseksi. Äitien on oltava äitejä, eikä puolipukeisia julkkispimuja.