Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

raskaus&kondy

Minulla on ilmestynyt kondylooma raskauden myötä. Onko ketän jolla käynyt samoin? Ja onko kukaan saanut hoitoa syyliin?
1203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

yleensä raskauden aikaista kondya hoidetaan vain ulkosynnyttimien osalta penslaamalla, mitä muihin hoitoihin tulee niin ne voidaan aloittaa vasta synnytyksen jälkeen mikäli niihin on tarvetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paniikk kirjoitti:

Minulla on ilmestynyt kondylooma raskauden myötä. Onko ketän jolla käynyt samoin? Ja onko kukaan saanut hoitoa syyliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu