olihan tuo odotettavissa, moka per kisa. Miksiköhän valitaan joukkueeseen?
Hyvä Niinimaa
6
391
Vastaukset
- Rami S
Niinimaa on niitä miehiä, joka saa tekemisensä näyttämään "hyvältä" tekemättä oikeasti mitään muuta kuin ... niin mitä?
- ei jeesus...
Mä olen aina inhonnut Niinimaata pelaajana, se on saakelin huono pakki! Ei hoida omaa aluettansa, ei osaa edes perussyöttöjä muille pelaajille, lähes lahjoittaa kiekot vastustajalle. Se on tehnyt mokia joka ikinen vuosi, kun on leijonissa pelannut. Norjaa vastaan tuli ainakin neljä virhettä oman pään pelaamisessa plus se kymppi siinä lopussa. Nyt se sössi oikein kunnolla ja sen seurauksena Tanska meni johtoon. Ei vittu mikä jätkä! Kuinka se kehtaa edes mankua mukaan maajoukkueeseen!!
olen ollut jo kauan. Niinimaata ei tarvita sohlaamassa Leijonissa, Ruutukin sais lähteä. Onneksi ainakin Ruuttu on jo poissa Leijonista. Teemu Selänne ei myöskään paranna Suomen peliä, NHL:ssä kyllä toimii. Jääkiekko kun on joukkue- ei yksilöpeli. Pois pois.!!!
- kangaskauppias
Onneksi siirsivät Janne "Summanen huusi mulle" Niinimaan vahtimaan vaihtopenkin päätä. Saisivat myös jättää sen sinne penkille kun kisat loppuvat joskus.
- c3375
siks et sille vois vittuilla ja antaa sen apinan paikka LASSE KUKKOSELLLE!ihan paska pelaa...itekki olen pelannu aika kauan ja väitän että olen ed. parempi pelaa kuin neiti niinimaa.
- ffffffdc
Pari vuotta sitten jotku mm-kisat, Suomi pyöritti ylivoimaa USA:a vastaan, Niinimaa kaatui viivalla ja Yhdysvaltalaiset pääsi kaks-ykköseen ja maali.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1527666Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2095689Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.354604KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104226Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk753944Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,313734Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on122981Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1042902Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,712416Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1122305