Hyvä Niinimaa

nwfani39

olihan tuo odotettavissa, moka per kisa. Miksiköhän valitaan joukkueeseen?

6

410

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rami S

      Niinimaa on niitä miehiä, joka saa tekemisensä näyttämään "hyvältä" tekemättä oikeasti mitään muuta kuin ... niin mitä?

    • ei jeesus...

      Mä olen aina inhonnut Niinimaata pelaajana, se on saakelin huono pakki! Ei hoida omaa aluettansa, ei osaa edes perussyöttöjä muille pelaajille, lähes lahjoittaa kiekot vastustajalle. Se on tehnyt mokia joka ikinen vuosi, kun on leijonissa pelannut. Norjaa vastaan tuli ainakin neljä virhettä oman pään pelaamisessa plus se kymppi siinä lopussa. Nyt se sössi oikein kunnolla ja sen seurauksena Tanska meni johtoon. Ei vittu mikä jätkä! Kuinka se kehtaa edes mankua mukaan maajoukkueeseen!!

    • olen ollut jo kauan. Niinimaata ei tarvita sohlaamassa Leijonissa, Ruutukin sais lähteä. Onneksi ainakin Ruuttu on jo poissa Leijonista. Teemu Selänne ei myöskään paranna Suomen peliä, NHL:ssä kyllä toimii. Jääkiekko kun on joukkue- ei yksilöpeli. Pois pois.!!!

      • kangaskauppias

        Onneksi siirsivät Janne "Summanen huusi mulle" Niinimaan vahtimaan vaihtopenkin päätä. Saisivat myös jättää sen sinne penkille kun kisat loppuvat joskus.


    • c3375

      siks et sille vois vittuilla ja antaa sen apinan paikka LASSE KUKKOSELLLE!ihan paska pelaa...itekki olen pelannu aika kauan ja väitän että olen ed. parempi pelaa kuin neiti niinimaa.

    • ffffffdc

      Pari vuotta sitten jotku mm-kisat, Suomi pyöritti ylivoimaa USA:a vastaan, Niinimaa kaatui viivalla ja Yhdysvaltalaiset pääsi kaks-ykköseen ja maali.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      146
      3217
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3012
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1483
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1227
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1067
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1027
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      873
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      42
      837
    Aihe