No nyt se alkaa

Nyt ei ole huolta huomisesta. Kehitys Oy:n johtajakin pääsee oikeisiin töihin. Yritystoiminta rupeaa elpymään ja lääkäreiden virta tänne on taattu. Hyvä pojat ja tytöt!
2277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

työtön, kohta päivärahat loppuu ja sossun luukut avautuu. Ei hätää, kunnalla on rahhaa. parempi antaa/jakaa meille kuin haapajärven köyhille.

Äänestä
  • Siellä jaetaan auliisti tarvitseville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaupungin työllisyyden kirjoitti:

Nyt ei ole huolta huomisesta. Kehitys Oy:n johtajakin pääsee oikeisiin töihin. Yritystoiminta rupeaa elpymään ja lääkäreiden virta tänne on taattu. Hyvä pojat ja tytöt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu